Teraz  budete mať aspoň na chvíľu pocit, že Slovensko nie je až tak postavené na hlavu, ako sa zdá. Máme totiž pre vás zbierku TOP 20 najdebilnejších zákonov z celého sveta. Väčšinou ide o zabudnuté zákony staré stovky rokov, alebo také, ktoré sa aj tak dajú porušiť len sťažka a teda sú zbytočné. To ale nič nemení na tom, že stále platia a v niektorých prípadoch vás za ich porušenie čaká veľmi tvrdý trest.

Na Aljaške je zakázané vystrčiť soba z pohybujúceho sa lietadla. Ak sa chystáte tento zákon porušiť, prosím vás, natočte nám video.

Na Samoe (štát na ostrove v Polynézii) je protizákonné zabudnúť na narodeniny svojej manželky. Dá sa predpokladať, že tento zákon si navrhli a schválili frustrované manželky zábudlivých mužov.

Vo Viktórii v Austrálii vám môže vypálenú žiarovku vymeniť iba elektrikár s licenciou. V prípade, že ste blondína so šikovnosťou level 9 000, tento zákon za až taký debilný považovať nemusíte.

V Los Angeles je zakázané klásť pasce na myši, pokiaľ nie ste držiteľom loveckého preukazu. Takže ak máte doma nejakého Jerryho, zadovážte si aj Toma. Ten lovecký preukaz nepotrebuje.

V Miami je zakázané napodobňovať zvuky zvierat. Zabudnite na múkanie, békanie alebo nebodaj brechanie na ulici (samozrejme, pokiaľ nie ste pes).

Na Floride toho majú ale viac. Auto bez šoféra môže ísť maximálnou rýchlosťou 96 km/h (60 míľ/h). Slobodné dievčatá majú zákaz skákať v nedeľu padákom. Zakázané je tiež spievanie v plavkách, sprchovanie sa bez odevu (!) a pokutu môžete dostať aj za jazdu na neoznačenom skateboarde.

Idaho (USA) je tiež poriadne vtipný štát. Muž tu nesmie dať žene krabicu sladkostí vážiacu menej ako 25 kíl. Už nám je jasné, prečo neoslavujú 6. december. V tomto štáte, v meste Wallace je ľudom zakázané spať v noci v psej búde. Asi aby neprechladli.

Briti majú zákon, podľa ktorého je zakázané umrieť v priestoroch parlamentu. Ak tam teda budete na exkurzii a náhodou to na vás príde, utekajte, čo vám budú posledné sily stačiť.

V Hongkongu môže žena zabiť svojho neverného manžela iba holými rukami. Jeho milenku však môže zniesť zo sveta akýmkoľvek spôsobom. Fantázii sa medze nekladú, kreativita je v tomto prípade na mieste.

V Singapure platí prísny zákaz žuvania žuvačiek. Výnimkou sú len žuvačky, ktoré vám majú pomôcť prestať fajčiť, ak na ne máte recept od lekára.

V Chicagu platí zákon, ktorý zakazuje obedovať v horiacom dome. Raňajky alebo večeru však môžete beztrestne vyskúšať.

V Ohiu platí prísny zákaz opiť rybu. Ak ale nedokážete odolať nutkaniu, skúste iných domácich maznáčikov. Ožratá mačka je aj tak oveľa vtipnejšia ako taká pripitá gupka.

Kalifornské mesto Chico prednedávnom uzákonilo pokutu 500 dolárov pre každého, kto v ich katastri odpáli jadrovú bombu. Otázka znie, kto po odpálení takej bomby zinkasuje od vinníka pokutu.

Talianske mesto Lerici je známe svojím zákazom vešať mokré uteráky na balkón. Náhodou by na ne zasvietilo slnko a uschli by. To by bola katastrofa!

Zbierku najdebilnejších zákonov uzatvára – ako inak – jeden americký. Na svedomí ho má George Bush. Ešte ako guvernér podpísal nariadenie, podľa ktorého musí budúci delikvent ústne alebo písomne informovať svoju obeť o svojom úmysle, a to minimálne s 24-hodinovým predstihom. Povahu svojho činu musí aj stručne popísať. Nesplnenie tejto podmienky sa považuje na súde ako priťažujúca okolnosť. V praxi by to vyzeralo asi takto: „Milý Paľo, touto cestou Ti chcem oznámiť, že zajtra zomrieš. Zabijem Ťa lopatou ráno o 3:15. S pozdravom, Tvoj milujúci vrah Karol.“

Foto: 123hdwallpapers.com