Plačeme! A ak ste pravidelne každý mesiac navštevovali trafiku len preto, aby ste si kúpili magazín Maxim, budete plakať tiež. V susednom Česku ho totiž kvôli dlhodobo nízkej predajnosti sťahujú z trhu.Hoci bol Maxim medzi pánskymi magazínmi kráľ kráľov a konkurencia visela v predajnosti ďaleko za ním, značka dostala v susednej Českej republike červenú. Vydavateľstvo Burda Praha jeho predaj zastavila kvôli dlhodobej nízkej predajnosti a nízkym tržbám. Pre porovnanie, v roku 2009 sa Maximu predalo 45-tisíc kusov, pričom v auguste tohto roka to bolo len 21-tisíc.

„Trh záujmových časopisov pre mužov dlhodobo významne klesá a v špecifickom segmente značky Maxim Burda Praha nevidí perspektívu pozitívneho vývoja,“

uviedlo vydavateľstvo k ukončeniu vydávania Maximu.

Magazín Maxim sa po prvýkrát u našich západných susedov objavil v roku 1997, kedy vychádzal ešte pod názvom Quo. Vtedy bol jeho obsah vážnejší a intelektuálnejší než v podobe, v akej ho poznáme dnes. K rebrandingu došlo až v roku 2003, v rámci čoho desať percent strán tvoril obsah sesterských redakcií.

Nahé krásky z magazínu Maxim nájdete na Manforum.sk >>>TU

Vyjadrenie šéfredaktora českého Maximu Pavla Vondráčka

Výber najlepších obálok českého Maximu za posledné obdobie

Posledné vydanie magazínu Maxim vyjde v novembri. Odpočívaj v pokoji, Maxim! Česť tvojej pamiatke :(.

Nahé krásky z magazínu Maxim nájdete na Manforum.sk >>>TU

Zdroj: Trend.sk | Foto: Depositphotos, Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Bruno
Vtipálek, ktorý píše o všetkom možnom, čo zaujíma mladého muža. Jeho najväčšou parketou sú zábavné videjká, avšak občas sa dotkne aj nevyčerpateľnej studnice menom sex a vzťahy. Má rád módu, modernú hudbu a úplne najviac miluje Mickey Mousea. Čaká už len na svoju Minnie.