Home MIX História Najbrutálnejšie nacistické experimenty: TOTO robili úbohým väzňom!

Najbrutálnejšie nacistické experimenty: TOTO robili úbohým väzňom!

0
Najbrutálnejšie nacistické experimenty: TOTO robili úbohým väzňom!

Napriek tomu, že väčšine ľuďom sa ako prvé vynoria v spojitosti s nacistami plynové komory, nie je to to jediné, čo počas druhej svetovej vojny dovádzali. Na väzňoch robili rôzne experimenty, ktoré boli často dokonca oveľa horšie!

Zločiny proti ľudskosti však nevykonávali iba nacisti, ale aj lekári. Na ľuďoch židovského pôvodu skúšali kadejaké experimenty, nad ktorými sa vám bude pozastavovať mozog. Ktoré patria medzi tie najhoršie?

Transplantácie

Lekári robievali na väzňoch veľmi často transplantácie kostnej drene. Dôvod bol najmä ten, že chceli zistiť, či dokážu urýchliť regeneračný proces zranených vojakov. Zdravým väzňom teda odobrali bez akéhokoľvek umŕtvenia či uspania kostnú dreň, napríklad z nohy či boku, a potom ju transplantovali chorému väzňovi.

Popáleniny

Nacisti počas druhej svetovej vojny prišli so zápalnými bombami, ktoré obsahovali fosfor. Potrebovali však zistiť, aké vážne popáleniny môžu týmito bombami spôsobiť. Lekári sa to teda rozhodli testovať na väzňoch…

Podchladenie

Lekári sa zaujímali aj o to, aké podchladenie môže ľudské telo vydržať. Dôvod bol jednoduchý. Chceli vedieť, čo zvládnu nemeckí vojaci v tuhých mrazoch napríklad v Rusku. Vo väčšine prípadov teda hodili väzňov do nádrží s ľadovou vodou a stopovali, ako dlho dokážu prežiť. Žiaľ, aj takéto choré testy prebiehali v koncentračných táboroch.

koncentračný tábor

Zdroj: Jenzeny.cz | Foto: YouTube, Pixabay.com