Deväťdesiate roky sú na Slovensku kapitolou samou o sebe a po premiére kontroverzného filmu Únos sa o túto etapu našej krajiny začína zaujímať aj terajšia generácia. Gangstri vtedajšej doby sa vozili na parádnych tátošoch, no, bohužiaľ, v nich mnohokrát našli aj svoju smrť.

Mafiáni vo všeobecnosti sa netajili svojimi závratnými majetkami a láskou ku krásnym ženám a nadupaným autám. Inak tomu nebolo ani na Slovensku v období divokých deväťdesiatych rokov, ktoré sú poznačené napríklad kauzami privatizácií, vybavovaním si účtov za bieleho dňa alebo Mečiarovskými amnestiami.

Muži zo slovenského podsvetia mali síce luxusné autá, no opačnú stranu ich krátkych životov ukazuje aj fakt, že mnohokrát ich sami radšej neštartovali. Na túto, pre obyčajného človeka banálnu činnosť, si najímali ochranku. Nikdy totiž nemohli vedieť, či ich práve otočenie kľúčika v zapaľovaní obľúbeného tátoša nepošle rovno na druhý svet. A na akých mašinách to vlastne jazdili naši najobávanejší mafiáni?

Citroen sedan/hatcback BX 14

Tuti a Papas Danišovci našli smrť práve pri explózii vo svojom červenom Citroene sedan. Tuti bol postrachom bratislavských ulíc, podnikateľov, ale aj taxikárov. Mal nevyberané spôsoby a zrejme začal vadiť tým, ktorí chceli špinavý biznis držať viac-menej v tichosti.

Tuti a Papas Danišovci

Mercedes ML430

„Podnikateľ“ Roman Deák dostal osudných devätnásť rán zo samopalu práve pri svojom pompéznom Mercedese. Bratislava bola opäť svedkom rýchleho odstránenia mocného muža spájaného s podsvetím. Na luxusnom tátošovi zrejme vyvážal aj svoju vtedajšiu milenku Zuzanu Belohorcovú.

Roman Deák

BMW 325i Tourer

V tomto aute uhorel zaživa Róbert Remiáš, ktorého meno je v ostatnom čase na Slovensku skloňované naozaj často. Môže za to premiéra slovenského filmu Únos o zavlečení syna vtedajšieho prezidenta Kováča ml. do cudziny. Nitky od trestného činu siahajú na najvyššie miesta, no na prípad sú uvalené Mečiarove amnestie.

Róbert Remiáš

Hummer H1

Prvý ozajstný šéf bratislavskej mafie sa vozil práve na Hummeri H1. Na rovnakých tátošoch sa vyvážala aj jeho skupina. Strach naháňajúci chlapci boli známi okrem rovnakých áut aj svojou typickou rovnošatou. Autíčka im vraj daroval muž, ktorý si tak pre seba kúpil ochranu.

sýkorovci

Mitsubishi Pajero

Mitsubishi Pajero sa stalo rakvou pre Križanoviča, známeho aj pod prezývkou Duran, ktorý bol Sýkorovou pravou rukou. Neskôr bol paradoxne s jeho smrťou spájaný práve on.

Križanovič Duran

Mercedes G 500

Do koho vily sa zlaňovali kukláči, aj keď mali údajne otvorenú prednú bránu? Lamačský pán podsvetia „Piťo“ sa vyvážal práve na takomto „meďáku“. Za to, že je nažive, vďačí zrejme tomu, že sedí za mrežami, čo je jediné bezpečné miesto pre mafiánsky dôchodok.

Piťo

Alpina B12

Neprešiel vraj týždeň, aby niekoho nezabil. Aspoň to tvrdí bývalý kamarát bossa všetkých bossov. Ako domácich miláčikov si kúpil tigrov a keď oslavoval narodeniny, vedela o tom celá Banská Bystrica. Mikuláš Černák si síce už niekoľko rokov odpykáva trest v ilavskej väznici, no jeho meno zostalo na Slovensku pojmom.

Mikuláš Černák

Všetko o autách sa dozviete na Carmagazin.sk >>> TU

Zdroj: YouTube | Foto: Wikimedia, Wikipedia, flickr