Kto by ho nepoznal? Herec, ktorý pracoval s takmer každým človekom v Hollywoode a… nikdy nebol nominovaný na Oscara. Niečo nám hovorí, že by si s DiCapriom mali čo povedať.

6 stupňov Kevina Bacona je hra, ktorá sa rozšírila po internete a jej hlavná myšlienka spočíva v tom, že všetci na svete sa poznáme, čo vtipne vyplynulo z toho, že známy herec si zahral takmer so všetkými svojimi kolegami z Hollywoodu.. Ako hra funguje?

Stáva sa vám, že po nejakom čase interakcie s neznámym človekom prídete na skutočnosť, že máte spoločných priateľov? Mohli ste sa poznať už dávno, ibaže vás nikto nikdy nepredstavil.

6 stupňov Kevina Bacona alebo 6 stupňov odlúčenia hovorí o tom, že s každým človekom na svete ste prepojený cez maximálne 6 uzlov. To znamená, že stačí, aby ste poznali 6 ľudí a poznáte úplne každého na svete.

Dokonca existuje internetová stránka, na ktorej je Kevin vnímaný ako stred vesmíru a ak napíšete do vyhľadávania meno akéhokoľvek herca, speváka či panovníka, stránka zistí, na koľko uzlov je prepojenie silné. (https://oracleofbacon.org/)

Autor: Mrkvis