Ste vo veku 25 – 34 a ešte stále žijete vo svojej detskej izbe, kde vám poskytujú servis rodičia? Ak áno, aj vďaka vám je na tom Slovensko zo všetkých štátov Európskej únie s „hotelmi mama“ úplnou topkou.

Časy, kedy sa ženy a muži „brali“ a zároveň dali zbohom svojej detskej v dvadsiatke sú už dávno, dávno za nami. Dnes je všetko inak. Mládeži sa z domu nechce, lepšie povedané, nepovažuje to za nevyhnutnosť, keďže život u rodičov je omnoho pohodlnejší a praktickejší, minimálne čo sa financií týka. Veď na čo vyhadzovať peniaze za podnájom, stravu, plus ďalšie výdavky, keď to málo, čo väčšina Slovákov zarobí, sa dá minúť aj inde a takéto mrhanie eurami počká, dokým nepríde ten pravý partner.

Prečítajte si tiež: Hotel Mama: Kedy je najvyšší čas odísť od mamičky?

Aspoň to je jedna z dedukcií, prečo na Slovensku žije 56,6 % (!!!) mladých ľudí stále u svojich rodičov, napriek tomu, že vek ich už predurčuje k tomu, aby boli osamostatnení. Hoci bývanie u rodičov je v krajinách východnej a juhovýchodnej Európy, bohužiaľ, bežné, Slovensko je na tom s touto štatistikou úplne najhoršie.

Pre štáty severné Európy je charakteristický presný opak. V Škandinávii sa s rodičovským domom 95 % mladých rozlúči hneď po ukončení štúdia. V Dánsku dokonca zaznamenali len 1,8 % mladých ľudí vo veku 25 – 34 rokov, ktorí využívajú služby „hotelu mama“. Čo sa týka západnej Európy, tá je na tom s číslami 10 -20  % podobne ako USA.

Pozrite, ako sú na tom ostatné krajiny EÚ:

Internet Romance

Foto: Twitter