70. roky, keď sa nosili mastné vlasy, vyfetovaná tvár a štipľavý zápach pazúch, sú dávno za nami. Ženy prahnú po upravených chlapoch, ktorí sa o seba starajú. Odhoďte teda predsudky typu „krémikujú sa len homosexuáli“ a dajte sa dokopy s našimi radami. Konečne sa možno aj za vami nejaká tá sukňa otočí :-).

 

Bezchybná pleť

1. Krém. To je základ na hydratáciu vašej pleti. V lete by ste však mali používať krém s ochranným filtrom SPF 30 – 50, vďaka čomu nemusíte v päťdesiatke vyzerať ako zošúverený dedko. V zimnom období je pre vašu tvár najideálnejší regeneračný, respektíve výživný krém.

2. Okrem neho by ste mali používať aj krém okolo očí, aby ste nemali padnuté viečka. Ak už sa sem-tam objavuje aj nejaká vráska, siahnite po krémoch, ktoré sú určené na ich redukciu. Určite nie sú len dámskym privilégiom, veď aj chlapi môžu vyzerať stále mlado!

3. Od krému sa posúvame ďalej, keďže žiadna sexy žena nechce mať vedľa seba nejakého puberťáka s pupákmi po celej tvári. Hladkú pleť docielite tým, že si ju budete každé ráno a večer čistiť gélom. Takže vám netreba žiadne vatové tampóny ani kadejaké mlieka. Stačí gél a voda z vodovodu.

4. Svoju pleť môžete jednoducho zregenerovať aj domácim peelingom. Zmiešate svoj obľúbený krém s cukrom, soľou, alebo pomletou zrnkovou kávou a túto zmesku si potom krúživými pohybmi vmasírujte do tváre, chvíľu nechajte pôsobiť a zmyte vodou. (1x týždenne)

5. Ak je však už pleť v horšom stave, to znamená, že tie spomínané zapálené pupáky sú aj váš prípad, nehanbite sa navštíviť profesionálnu kozmetičku, ktorá vám prinavráti zdravú pleť pomocou enzymatických peelingov.

plet 2

6. K ďalším domácim trikom, ktoré vzpružia vašu tvár, patrí napríklad aj tvárová gymnastika. Nič komplikované. Stačí pred zrkadlom spraviť pár grimás a pleť bude pevnejšia. A ak máte napríklad kruhy pod očami, priložte si na ne na chvíľu vylúhované sáčky zo zeleného čaju – čím chladnejšie, tým lepší účinok, takže pokojne ich na niekoľko minút strčte aj do chladničky.

7. Posledná rada pre vašu pleť, ktorá vás určite poteší, je spánok. Ten je úplne najlepší! Preto ak vás bude chcieť niekto budiť, vyhovorte sa, že spánok je zdravý a budete mať po ňom pleť ako detská prdelka :-).

Pekné ruky

1. Ženy sa nepozerajú na ruky len iným ženám, teda na to, akú majú manikúru, ale aj mužom. Dlhé nechty, za ktorými je kus mesačnej špiny, veru nepôsobia najchrumkavejšie. Chyťte teda raz za týždeň do ruky nožničky a pekne dajte tie svoje drapáky dole.

2. Ak by ste však túto časť svojho tela chceli dotiahnuť k dokonalosti, zájdite si na manikúru. Nie je to nič také, za čo by ste sa mali hanbiť. Manikérka vám nechtíky opilníkuje, postará sa o kožtičku a príjemne vymasíruje ruky.

plet 1

3. A niečo pre kajšmekerov, v ponuke je aj takzvaná japonská manikúra, keď sa špeciálnymi leštičkami aplikuje do nechtov pasta z včelieho vosku a púder pre lesk. Nielenže tým pomôžete svojim nechtom, ale aj sebe. Keď pôjdete napríklad s nejakou ženou na prvé rande, zrak jej isto bude padať na vaše ruky, minimálne pri tom, keď budete vyťahovať z peňaženky bankovku a platiť účet.

4. V prípade, že sú ruky ešte aj suché, ideálny je parafínový zábal, ktorý zjemňuje, hydratuje a vyživuje (vhodný aj na nohy). Ak sa vám nechce nikam chodiť, zábal si môžete spraviť aj doma. Zohrejte si olivový olej, ale len mierne, aby bol teplý, nie vrelý, namočte si do neho ruky a vytiahnite až po 5 – 10 minútach. Potom si ich umyte vodou a naneste hydratačný krém.

5. Ďalšou možnosťou je, že frajerke ukradnete rukavice na farbenie vlasov, ktoré si natiahnete na namastené ruky. Ruky natrite buď lekárskou vazelínou alebo mastnejším krémom a nechajte pôsobiť 15 minút. Úplne jednoduché a popritom ešte môžete aj s vyloženými nohami pozerať futbal. Ak budete mať kvalitnejšie kozmetické rukavice, pokojne mastnú vrstvu nechajte vstrebávať počas spánku.

Za spoluprácu ďakujeme profesionálnej kozmetičke Zuzke Murgašovej.