Členské krajiny Európskej únie majú približne rok na to, aby začali používať nové značenie pohonných hmôt. Aj keď by táto zmena mala byť pre klientov prospešnou a zjednodušiť tankovanie, je možné, že na začiatku uvedenia novinky do praxe budú mnohí motoristi popletení a kvalitne naštartovaní na nariadenie z EÚ.

Motoristi po celej Európe si musia chtiac-nechtiac zvyknúť na nové značenia benzínu a nafty. „Nové označenie motorových palív bude len doplnkové a to pôvodné, na ktoré sú motoristi zvyknutí, zostáva,” uviedol hovorca ministerstva hospodárstva Maroš Stano. Postupne si novinku osvoja všetky slovenské čerpacie stanice.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Aj keď pôvodné označenie nezmizne okamžite, môže sa ľahko stať, že nepripravení či uponáhľaní vodiči sa ľahko popletú. Natankovať nesprávne palivo je pritom nočnou morou každého vodiča, preto je potrebné byť pri plnení nádrže pozorný.

Takto teda bude vyzerať nové značenie na čerpacích staniciach: motorová nafta bude mať európske označenie B7, benzín nájdu motoristi pod označením E5 a autoplyn ako LPG. S novinkou sa už aktuálne na Slovensku môžete stretnúť na čerpacích staniciach značky Slovnaft.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Pixabay, Giphy