Keby sa vás niekto opýtal, súčasťou akého národa ste, zrejme by ste odpovedali, že ste Slovák. Rovnako reagovali aj ľudia z nasledujúceho videa.

Opýtaní sa hrdo hlásili k svojej národnosti. Jeden muž tvrdil, že je stopercentný Kubánec, ďalší, že je nabetón Islanďan a podobne odpovedal aj Angličan či ostatní prítomní.  Potom vedci všetkých vyzvali, aby odovzdali do skúmavky vzorku slín, z ktorej následne urobili rozbor DNA. Výsledky predstavovali akúsi mapu sveta a na nej mali respondenti označené, odkiaľ vlastne pochádzajú ich gény. Tie sa totiž po tisícročia odovzdávajú z generácie na generáciu.

Všetci, ktorí sa tohto experimentu zúčastnili, boli šokovaní. Dozvedeli sa, že s národom, ku ktorému sa hrdo hlásia, majú toho oveľa menej spoločného, ako predpokladali. V závere videa padla krásna myšlienka. V podstate sú všetci ľudia na tejto planéte príbuzní, nadnesene povedané – sme jedna veľká rodina. Keby si tento fakt uvedomil každý z nás, už nikdy viac by sme nepodceňovali, neurážali, nedehonestovali žiadneho človeka len preto, že je inej národnosti alebo farby pleti. Všetci sme totiž v prvom rade ľudia!

Zdroj: Youtube.com