Obrovské šťastie v nešťastí (podobne ako chlapík vo videu, ktorý vypadol zo 17. poschodia) mal austrálsky fotograf Brian Skinner, ktorého behom fotografovania zasiahol blesk. Tento chlapík však nielenže zásah bleskom prežil, ale navyše získal schopnosti, ktoré by ste mu mohli závidieť.

Celé sa to začalo takto. Brian sa na pláži snažil vyhotoviť čo najlepšiu fotografiu búrky, čo sa mu takmer stalo osudným. „Snažil som sa nastaviť na fotoaparáte expozíciu a zrazu som pocítil, ako mi prechádza hlavou svetlo. Mal som pocit, ako keby sa všetko okolo mňa zastavilo, akoby som bol mimo svoje telo.“ Keď sa potom Brian pozrel na svoju ruku, bola úplne čierna. Blesk mu totiž prešiel pravou rukou a pomačkal pri tom dokonca aj zlatý prsteň, ktorý mal navlečený na prste. Podľa Briana mu práve onen prsteň zachránil život a väčšinu blesku absorboval.

blesk 2

Táto hororová skúsenosť mala nakoniec šťastnú dohru. Nie len, že ho blesk nijako vážne nezranil, ale Brian si myslí, že práve úder blesku mu dal superschopnosti. „Vidím veci ktoré iní ľudia nevidia, počujem na obrovskú vzdialenosť a mám aj iné schopnnosti. Napríklad ak niekto vstúpi do miestnosti viem presne čo chce povedať.“

Chlapec zároveň dodáva, že má obrovskú silu a celkovo sa od toho dňa cíti ako superman. Napriek tomu, že tento príbeh je ako vystrihnutý z komiksu, niektorí vedci sa snažia fotografovo rozprávanie vysvetliť. Podľa nich je možné, že ak sa vám podarí prežiť zásah blesku, môže jeho energia vo vás ostať a vy ste po nejakú dobu supernabitý. Sám Brian nakoniec priznáva, že schopnosti sa po nejakej dobe vytratili. Tak či onak, na tento zážitok bude určite spomínať do konca života.