Už sme sa niekoľkokrát presvedčili o tom, že sa v Čine rodia ľudia bez hanby. Alebo je normálne, že človek podá žalobu na niekoho z televíznej obrazovky, pretože sa na neho príliš a intenzívne pozerá? Keby v Číne žili Adela Banášová či Diana Mórová, zrejme by dopadli podobne, ak nie horšie, ako herečka Zhao Wei.

Istý muž zažaloval herečku Zhao Wei len preto, že na neho intenzívne čumela z telky. Ako uviedol denník Guardian, divákovi svojim pohľadom spôsobila duševnú ujmu. Stať sa tak malo pri sledovaní dramatického seriálu Tigria matka, v ktorom hrdinka prežila rozvod a snaží sa všetkými silami bojovať o právo na výchovu svojej dcéry. Herečkin výkon bol pravdepodobne tak realistický, že v mužovi zanechal silný negatívny dojem.

Žaloba na herečku Zhao Wei bola podaná na šangajskom súde, ktorý zatiaľ ešte nepotvrdil, či ju prijal alebo sa nej len pobavil. V krajine však zavládol strach, aby tento prípad nespustil lavínu podobne nezmyselných žalôb, ktoré so zdravým rozumom nemajú nič spoločné. Len za posledný mesiac totiž v Číne zaznamenali nárast v záľube podávania žalôb o 30 %. Tento vysoký vzrast spôsobila nová právna úprava, podľa ktorej by mali súdy jasne sformulovať, prečo sa u nich žaloba nestretla s pochopením. Občania sa voči ich rozhodnutiu, samozrejme, môžu odvolať.

https://www.instagram.com/p/BAQ7Za2okrT/?taken-by=zhaoweiofficial

https://www.instagram.com/p/BCOvErJokpr/?taken-by=zhaoweiofficial

Zdroj: theguardian.com | Foto: Instagram