Každý muž má v sebe dobrodruha, ktorý občas zatúži po úniku z civilizácie. Stráviť pár dní alebo týždňov uprostred lesa, na horách či v jaskyni a spoliehať sa len na seba a svoje schopnosti. Angelo Mastropietro svoj únik od stresu civilizácie zvládol fantasticky. Prestaval si 250 miliónov starú jaskyňu na moderné bývanie.

Angelo sa rozhodol zmeniť úplne svoj život potom, ako mu lekári diagnostikovali sklerózu. Vzdal sa pozície šéfa v jednej z austrálskych poradenských a personálnych firiem a vrátil sa domov do rodného Anglicka. Tu si kúpil 250 miliónov rokov starú jaskyňu a prestaval ju na moderné bývanie, kde nechýba podlahové kúrenie, tečúca voda a prístup na internet. Takže zase taký únik od civilizácie to nie je…

„Vrátil som sa do miest, kde som šťastný a kde môžem viesť zdravší život.“ Jaskyňu si pritom nevybral náhodou. Po prvýkrát na ňu narazil už v roku 1999, keď sa počas jazdy na bicykli musel niekde ukryť pred silnou búrkou. Vtedy mu táto jaskyňa poskytla dočasný úkryt a teraz v nej môže žiť natrvalo.

https://www.instagram.com/p/BAlEFjFK8mA/

https://www.instagram.com/p/BAjt1oGK8go/

Jaskyňu, nachádzajúcu sa vo Wyre Forest neďaleko Worcesteru a Birminghamu, kúpil tento 38ročný otec dvoch detí ešte v roku 2010 za 75 tisíc eur. Za jej prestavbu na moderné bývanie zaplatil ďalších 125 000 eur. Väčšinu prác zvládol na svojom novom domove sám a na stavbe strávil podľa odhadov približne tisíc hodín. Materiály použité pri výstavbe sú poväčšine prírodné. Pitnú vodu berie z 80 metrov hlbokej studne, ktorú si sám vykopal. Pre kúpeľne ale používa vodu, ktorú si zachytáva z dažďov.

https://www.instagram.com/p/BAfbnW1K8gr/

https://www.instagram.com/p/BAfbRlpq8v_/

 

Zdroj: Daily Mail; Foto: Instagram