Pred pár dňami uplynulo presne 70 rokov, ako boli na mestá Hirošima a Nagasaki zhodené jadrové bomby. Podľa dostupných informácií zahynulo v dôsledku výbuchu v oboch mestách dokopy vyše 300 000 ľudí. Ten, kto ale môže ďakovať anjelom strážnym, je Sumiteru Taniguči.
6. augusta 1945 bola na japonské mesto Hirošima americkým letectvom zhodená jadrová bomba. O tri dni na to postihlo rovnaké nešťastie i mesto Nagasaki. Pri príležitosti uplynutia 70. rokov od tejto katastrofy si Japonsko tragickú udalosť pripomenulo spomienkovým zhromaždením v Parku mieru v Nagasaki, na ktorom sa zúčastneným hneď v úvode prihovoril zástupca obyvateľov Sumiteru Taniguči.
Dnes 86-ročný starček mal v deň výbuchu 16 rokov. V tej chvíli sa nachádzal 1,8 kilometra od epicentra výbuchu, ktorý ho totálne omámil. Spomína si na to, ako mu koža visela z chrbta, rúk aj rebier. Od toho momentu poľa jeho slov neprešiel jediný deň, kedy by jeho telo formou bolesti nepocítilo následky výbuchu. Napriek tomu, že strávil v nemocnici 21 mesiacov a jeho telo, ktoré lekári liečili, sa rozpadalo zaživa, je dnes stále medzi nami.
Zdroj, foto: metro.co.uk