Viete, čo je to „Freedome Cove?“ Presne takto si partneri Catherine King a Wayne Adams nazvali svoj plávajúci ostrov, ktorý neuveriteľných dvadsať rokov budovali pri pobreží ostrova Vancouver v Kanade.

Rezbár a maliarka, tanečníčka, hudobníčka a spisovateľka v jednej osobe sa v roku 1992 rozhodli, že si na vode postavia svoj vlastný svet, v ktorom budú odkázaní len sami na seba. V ich plávajúcom domove je prakticky jediným spôsobom obživy rybárčenie a pestovanie plodín.

Ostrov pozostáva z dvanástich plošín, na ktorých nechýba tanečný parket, umelecká galéria, štúdio, maják či niekoľko skleníkov. Nachádza sa tu aj päť akrov pôdy, kde si dvojica dopestuje všetko potrebné. S vodou Wayne a Catherine problém nemajú – v lete ju berú z blízkych vodopádov a v zime im pomáha sneh a dážď. Ostrov bol spočiatku poháňaný štrnástimi solárnymi panelmi, keďže však dochádzalo k poruchám systému, pár presedlal na generátor. Obaja obyvatelia Freedome Cove tvrdia, že ich život je úžasný a slobodný, pretože žijú úplne v súlade s prírodou. Páčil by sa takýto život aj vám?

1991

dom1

1992

dom2

1998

dom3

Súčasnosť

dom4

dom5 (1)

dom6

dom7dom8

dom9

dom10

Foto: brightside.me | Video: YouTube