Je pravda, že asi takmer všetci poznáme ten (ne)príjemný pocit, keď sa len tak prechádzame a zrazu nás vcucne do krčmy. Čo už, chtíč je niekedy silnejší než obraz nahnevanej ženy. Chlapík zo severoírskeho mesta Omagh si to poriešil po svojom a zo svojej spálne, ktorú zdieľal s manželkou, si do krčmy prekopal vlastný tunel. Šialené?

Viete si predstaviť, že by ste niekoľko rokov každú noc potajomky kopali tunel? Hoci to znie neuveriteľne, ale presne tento nápad sa po zhliadnutí filmu Vykúpenie z väznice Shawshank zrodil v hlave Patsya Kera, ktorý sa rozhodol prekopať tunel zo svojej spálne do miestneho pohostinstva. Pokiaľ si jeho nič netušiaca manželka pokojne pochrapkávala, on kopal a kopal až sa po 15 rokoch dokopal na dámske vécka a do skladu, čo bolo ešte v roku 2009.

Tomuto mužovi však akosi nedošlo, že by svojim dobrodružstvom mohol niekomu narušiť potrubie. A tak sa aj stalo! Keď sused zistil, že má problémy s potrubím, snažil sa prísť na koreň veci a popri tom akosi objavil nenápadný 244 metrový tunel. Patsy si týmto svojim činom na seba uplietol pekný bič a dnes čelí žalobe za zničenie susedovej kanalizácie. A predstavte si, že Patsy je dokonca aj rád, že to takto dopadlo, lebo podľa jeho slov ho už nebavilo každé ráno klamať manželke a vymýšľať si výhovorky, prečo z neho cítiť alkohol.