Home Šport Mr. Olympia 2016: Svet má nového kulturistického kráľa!

Mr. Olympia 2016: Svet má nového kulturistického kráľa!

0
Mr. Olympia 2016: Svet má nového kulturistického kráľa!

Na pódiu Mr. Olympia 2016, najprestížnejšej kulturistickej súťaže organizovanej pod hlavičkou IFBB, sa predstavilo 19 najlepších bodybuilderov sveta. Jednoznačným favoritom bol od začiatku päťnásobný šampión Phil Heath, najväčším prekvapením bol návrat Kevina Levroneho, ktorý sa pred rozhodcov postavil po trinástich rokoch.

Už počas semifinále bolo zrejmé, že okrem Heatha zabojujú o umiestnenie v prvej šestke Dexter Jackson, Shawn Rhoden, Mamdouh Elssbiay, William Bonac a Roelly Winklaar. Vo finále sa vo voľných zostavách predstavilo desať najlepších borcov, okrem nich nechali usporiadatelia pózovať aj Kevina Levroneho, o ktorom sa vopred vedelo, že skončí posledný. Asi najväčšie napätie zažívali kulturisti pri vyvolávaní, keď ich hlavný rozhodca Steve Weinberger takpovediac vyobracal z každej strany. V tejto časti súťaže mali borci možnosť detailne sa porovnať so všetkými svojimi súpermi.

Mr. Olympia 2016

Pre divákov bol snáď najatraktívnejší ten moment, keď tesne pred vyhlásením výsledkov William Bonac, Phil Heath, Mamdouh Elssbiay, Shawn Rhoden a Dexter Jackson zostúpili z pódia a pózovali aj priamo pred sedemnásobným víťazom Mr. Olympia Arnoldom Schwarzeneggerom a dvojnásobným šampiónom tohto podujatia Francom Columbom. Ten si z recesie zapózoval tiež, samozrejme – v saku.

Mr. Olympia 2016

Ako napokon tento športový sviatok dopadol? Kulturistickým kráľom pre rok 2016 sa stal sebavedomý Phil Heath, ktorý získal už svoj šiesty titul, čím sa vyrovnal legendárnemu Dorianovi Yatesovi. Ako sa vyjadril, víťazstvo poriadne oslávi a potom sa plánuje pripravovať na nasledujúci ročník Mr. Olympia, a získať svoj siedmy titul, aby dostihol legendárneho Arnolda. Na druhom mieste skončil mohutný Shawn Rhoden, ktorý vyniká najmä dokonalou symetriou. O niekoľko rokov starší, 47-ročný  Dexter Jackson, sa musel uspokojiť s treťou priečkou.

Kompletné výsledky Mr. Olympia 2016:

1. Phil Heath
2. Shawn Rhoden
3. Dexter Jackson
4. Mamdouh Elssbiay
5. William Bonac
6. Roelly Winklaar
7. Cedric McMillan
8. Dallas McCarver
9. Joshua Lenartowicz
10. Justin Compton
11. Victor Martinez
12. Nathan Sylvester
13. Steve Kuclo
14. Ben Pakulski
15. Akim Williams
16. Lukáš Osladil
17. Michael Lockett
18. Brandon Curry
19. Kevin Levrone

Tu je 10 najlepších kulturistov sveta za rok 2016!

https://www.youtube.com/watch?v=pQobu0xCkeI

Zdroj: ronnie.cz, YouTube.com | Foto: YouTube.com, Facebook.com