Talianska ikonická automobilka z Maranella Ferrari oslavuje 70 rokov. Ako to býva zvykom, v rámci osláv musela pripraviť aj výnimočné vozidlo. Aperta je auto tak exkluzívne, až je doslova nedostupné. Hoci bude vyrobených “až” 209 kusov, všetkých 200 určených pre trh poznalo svojich majiteľov dávno predtým, než auto reálne existovalo. Zvyšných 9 kusov ostáva v stajni automobilky pre reklamné účely. Tomu sa hovorí výnimočnosť.Aperta je otvorenou verziou modelu LaFerrari, nejde teda o úplne nový superšport. Pohonná jednotka je rovnaká ako v prípade uzatvorenej verzie, 12 valec s objemom 6,3 litra, spolu s elektromotorom a systémom KERS známym z Formuly 1. Táto rovnica o troch známych dáva výsledok šialených 963 konských síl! Zrýchlením z nuly na 100 vás otravovať nebudeme, 0-300 km/h zvládne za 15 sekúnd!

Ferrari novú Apertu odprezentovalo, ako sa patrí. Reklama na auto (reklama na produkt, ktorý si nemôžete kúpiť – to si môže dovoliť iba Ferrari) so Sebastianom Vettelom za volantom v odrazoch prechádza celou históriou značky. Radosť sledovať, keď už nemôžeme šoférovať.

Sebastian Vettel – LaFerrari Aperta

Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.