Táto správa niektorých motoristov určite poteší. Od februára 2017 zaplatíte o niečo menej v poplatkoch pri registrácii auta. Poplatky sa znížia najmä pri vozidlách s nižším výkonom.

Dokonca sa jedná až o 50%-tnú zľavu z poplatku pri nahlásení za automobily, ktoré využívajú ekologické pohonné látky či hybridné automobily. Naopak, viac si priplatia vyznávači silnejších motorov. Za 254 kw motor zaplatíte po novom 3900 Eur, pričom pôvodná suma poplatku bola 2997 Eur.

Pri slabších motoroch by ste však mali ušetriť, pričom minimálna suma poplatku ostáva na 33 Eur. Pozitívna zmena sa má dotknúť väčšiny vodičov. Laicky povedané, ušetria všetci, ktorí budú prepisovať auto do výkonu 176 kw. Dôležité je však podotknúť, že sa jedná o nové vozidlá, ktoré majú prvé prihlásenie.

Houston Dynamo dance dancing car driving

Čo však v prípade, ako si chcete kúpiť ojazdené vozidlo? Tu sa poplatky budú počítať aj podľa toho, aké staré je vozidlo. Platí pravidlo – čím staršie vozidlo, tým menší poplatok. Najnižší suma však ostáva na sume 33 Eur, no oproti starému systému sa môže stať, že si v tomto prípade priplatíte. Takže skôr, ako si budete chcieť kúpiť ojazdeného tátoša, pozorne si prečítajte nový zákon platný od 1.2. 2017, ktorý upravuje výšku poplatku podľa kw a podľa veku vozidla. Plné znenie zákona nájdete na stránke Národnej rady Slovenskej republiky TU.

Zdroj: nrsr.sk, gipchy.com, mwfbic.com