Mnohých priaznivcov futbalu voľba najlepšieho hráča sveta za rok 2018 veľmi vytočila. Najmä fanúšikovia dua Ronaldo – Messi sa dokázali kvôli umiestneniu svojich favoritov poriadne hádať. Jeden z fanúšikov Modriča však zverejnil tesne po jeho triumfe video, ktorým chcel dokázať, že Luka si Zlatú loptu naozaj zaslúžil! 

Ronaldo s Messim majú rovnaký počet triumfov (5) a ich fanúšikovia by si samozrejme želali, aby vyhrávali donekonečna. Veď od roku 2008 nebol iný hráč, ktorý by dokázal ich nadvládu prerušiť. Najmä počas hviezdnych barcelonských čias sa špekulovalo, či by si túto trofej nezaslúžil viac niekto z dvojice stredopoliarov Xavi – Iniesta, ktorí mnohokrát na ihrisku predviedli viac ako Messi a drvivú väčšinu gólov mu vypracovali, no aj napriek tomu, “žili v jeho tieni”. 

Pravdepodobne aj spomienka na tieto časy je dôvodom, prečo bol tentokrát ocenený práve stredopoliar Realu Madrid Luka Modrič, ktorý svojimi výkonmi dopomohol “Bielemu baletu” k tretiemu triumfu v Lige majstrov v rade. Veď aj z jeho fantastickej práce na oboch stranách ihriska profitoval samotný Ronaldo. Samozrejme, korunu svojim skvelým výkonom nasadil Modrič v drese Chorvátska na Majstrovstvách sveta, kde priviedol svoj tím nečakane až do finále.

Triumf chorvátskeho génia teda môže byť šokom či prekvapením iba pre zarytých fanúšikov spomínanej dvojice. Futbal nie je totiž iba o góloch či prihrávkach, ale aj o tom, nakoľko je samotný hráč platný pre svoj tím na ihrisku, no aj mimo neho. A pri spomienke na bezradného Messiho prechádzajúceho sa po trávniku v mnohých minuloročných zápasoch Barcelony v Lige majstrov či v drese Argentíny na MS, by mal každý triezvo premýšľajúci fanúšik uznať, že Modrič si to naozaj zaslúžil.

Luka Modrič najlepšie momenty

Foto|Video: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.