O pravej či nepravej hre Modrá veľryba ste mohli počuť a čítať desiatky a desiatky správ. To, že bola vytvorená za marketingovým účelom, už vieme, no fotografiu netvora, ktorý ju vymyslel a nabádal deti, aby sa rezali, sme vám ešte neukázali. Teraz to ale napravíme!

V posledných dňoch sa spojenie Modrá veľryba skloňovalo viac než častejšie a na povrch vyplávali viaceré informácie. Jedno je však isté, táto hra je už mŕtva. Jej počiatok nastal v roku 2012, keď mladý chalan menom Filip Budeikin začal navádzal deti na samovražedné myšlienky. Aj keď vinu popiera, trest ho neminul a teraz sedí vo väzení. V čase, kedy hru vytvoril, mal iba 21 rokov. Viac informácií o marketingovom ťahu Filipa v súvislosti s Modrou veľrybou sa dočítate TU.

Neverte falošným sociálnym skupinám Modrá veľryba!

Skupiny pomenované ako Modrá veľryba síce existujú, ale tí, ktorí za nimi stoja, sú len blázni a robia si z ľudí srandu. Osoby, ktoré im píšu, že sa trápia a majú depresie, by mali radšej vyhľadať odbornú pomoc. Tieto falošné sociálne skupiny s podobným názvom slúžia len na výsmech, preto sa nimi nenechajte oklamať!

Tu je tvár netvora, ktorý celú hru vymyslel za marketingovým účelom!

Filip Budeikin

Posledné vety o tejto hre si vypočujte v nasledujúcom videu

Zdroj|Foto: YouTube.com ZLÝ ZAJO, Facebook.com