Určite poznáte tie chvíle, kedy kráčate nocou mestom, možno aj mierne podgurážený a zrazu vám treba močiť. Lenže nemáte kam, pretože s verejnými véckami je to všade na zaplakanie. Tak sa teda len otočíte chrbtom do ulice a očúrate prvé, čo máte poruke. Keby ste to však spravili v nemeckom Hamburgu, pekne by vás vytrestali vlastným močom.

Steny budov sa pre nás často stávajú pisoármi. Nieže by sme boli vandali, ale kam to máme, do kelu, dať, keď nemáme na blízku žiadne verejné záchody? Obyvatelia nemeckého Hambrugu začali konať. Ale namiesto toho, aby vystavali nové toalety pre verejnosť, potreli steny budov špeciálnou látkou, vďaka ktorej sa moč odrazí priamo na jeho majiteľa. Je nám jasné, že to bude mať nejaký efekt voči chuligánom, ktorí prestanú “chcát” na steny, no hormóny si treba niekde vybúriť, takže určite si nájdu inú zábavku a možno omnoho horšiu. A tým normálnym “cikačom” sa začnú robiť močové kamene alebo budú pre istotu nosiť radšej stále plienku. Veď lepšie je mať moč v plienke ako na sebe, no nie?

S týmto natieracím nápadom prišli aktivisti zo štvrte St. Pauli. Mimochodom vôbec nejde o žiadnu lacnú záležitosť, ale o špeciálnu vodovzdornú farbu, ktorá sa používa v lodnom priemysle a šesť metrov štvorcových stojí 500 eur.

My dúfame, že tento “zázrak” Slovensko zďaleka obíde a že sa konečne vo všetkých mestách vybudujú verejné záchody, pretože ani nám sa nechce čúrať na verejnosti, ale štát nám nedáva na výber, keďže nechceme pustiť do gatí.

https://www.youtube.com/watch?v=uoN5EteWCH8

-a-

Foto: Youtube