Každý deň nadávate, že musíte vstávať do práce, ktorá vás absolútne nebaví, kde vám kolegovia idú na nervy, ste v strese, nemáte čas ani na obed a z ktorej sa domov vraciate večer, kde si vyčerpaný pozeráte pracovné ponuky? Ak ste odpovedali áno, teraz sa asi budete ešte hodinu ľutovať, aký je svet nespravodlivý! Zarábať sa totiž dá aj úplne inak!

A veru je ten život nespravodlivý! Vedzte, že takýto problém nepozná Jake Browne, ktorý sa živí testovaním kvality marihuany. Jake žije v Colorade, kde fajčenie trávy zlegalizovali len pred niekoľkými mesiacmi. Okrem toho však štát myslí aj na zdravie tunajších húličov, preto chce, aby sa k nim dostával len kvalitný materiál. A to má na starosti práve Jake, ktorý počas svojho pracovného času navštevuje vybrané lekárne, berie si z nich vzorky konope a tie si následne doma pekne vyfajčí. Musí ale dávať pozor na to, aby sa veľmi „nesundal“, pretože účinky rastliniek treba dôkladne zapisovať do „zošítka“. Táto práca sa mu zapáčila natoľko, že si založil vlastnú spoločnosť, ktorá sa zaoberá predajom konope na webe.

Prečítajte si tiež: Zahoďte konečne predsudky voči húličom! Nie sú to feťáci žijúci v “doupje”!

Pre každého trávičkára by bola zrejme Jakeova robota „drímdžobom“, avšak mladík tráve vôbec neholdoval a jej čaro objavil až pri novej práci testovača. Dnes má aj svoj blog, kde sa snaží ľuďom odpovedať na všetky otázky týkajúce sa marihuany.

Foto: nytimes.com