Pred pár dňami sa konali odvetné zápasy štvrťinálových bojov Európskej ligy a v jednom z duelov malo svoje zastúpenie aj Slovensko. A Slovák Miňo Stoch poriadne šokoval anglických divákov, keď futbalovou parádičkou doslova strápnil hviezdu londýnskeho klubu Chelsea FC.

Jednu zo štvrťfinálových dvojíc Európskej ligy tvorili český tím SK Slavia Praha a anglický veľkoklub Chelsea FC. V prvom zápase vyhrali “The Blues” 1:0 a v odvete si tiež pripísali výhru, aj keď oveľa pestrejšiu na góly – 4:3. Jednou z hviezd pražskej Slavie je slovenský stredopoliar Miňo Stoch, ktorý v odvetnom zápase proti Chelsea nastúpil až v 78. minúte.

Aj takýto krátky pobyt na ihrisku mu však stačil k tomu, aby poriadne šokoval anglických divákov na štadióne Stamford Bridge. Stoch totiž pri jednom zo svojich prienikov nasadil dokonalé jasličky francúzskej hviezde londýnskeho klubu Olivierovi Giroudovi.

Miňo Stoch jasličky Giroud

Sám Stoch sa týmto husárskym kúskom pochválil na svojom profile na Instagrame, kde zároveň dodal, že bolo pre neho úžasné byť po desiatich rokoch znovu na štadióne Chelsea a londýnskemu klubu poprial výhru v Európskej lige.

Miňo tým narážal na svoje niekdajšie pôsobenie v Chelsea FC, kde bol kmeňovým hráčom v rokoch 2006 – 2010. Sezónu 2009/2010 však už strávil na hosťovaní v holandskom FC Twente Enschede a v lete 2010 prestúpil za 5,5 milióna eur do tureckého klubu Fenerbahce SK. Hráčom Slavie je od 11. augusta 2017.

Miňo Stoch bol hráčom Chelsea FC 4 roky. Po vyradení Slavie zaželal svojmu bývalému klubu triumf v aktuálnej sezóne Európskej ligy.

Len pre úplnosť dopĺňame, že Chelsea cez Slaviu postúpila po dvoch výhrach s celkovým skóre 5:3 a v semifinále sa pobije o postup s nemeckým klubom Eintracht Frankfurt. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Arsenal FC a Valencia CF.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto|Video: Twitter, Instagram/Minostoch99