Škandinávia neposkytuje iba prekrásnu prírodu. Tento severský kút Európy disponuje aj kvalitnými architektmi a ich skvostnými nápadmi, ktoré sú pretavené do pozoruhodných stavieb.

Zaujímavá moderná stavba s obytnou plochou 102 sa nachádza ďaleko od civilizácie, konkrétne v lese, neďaleko malého fínskeho mestečka Virrat. O návrh sa postaralo štúdio architektov pod názvom Avanto Architects, ktoré na projekte pôsobilo pod taktovkou fínskeho architekta Ville Hara.

Stavba sa vyznačuje kontrastom interiéru a exteriéru. Už samotný tmavý exteriér je v kontraste so zasneženou krajinou. Navyše drevený interiér je ladený veľmi svetlo a jednoducho, vďaka čomu je na prvý pohľad jasné, že sa domček nachádza v typicky severskom obydlí. Dominantou stavby sú veľké presklené okná, ktoré vám aj napriek svojej veľkosti a priehľadnosti dnu poskytnú priestor na súkromie a romantické chvíle.

Nemôžeme zabudnúť ani na typickú saunu, ktorá sa rozprestiera až na ploche 24 m².

Čo je bonusom pre túto stavbu je fakt, že tu nenájdete žiadnu elektriku a taktiež prístup k tečúcej vode. Takže, ak túžite po skutočnom úniku z reality, táto chata je skvelou voľbou.

Minimalistická chatka vo fínskych lesoch Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 1 Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 2 Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 3 Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 4 Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 5 Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 6 Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 7 Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 8 Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 9 Minimalistická chatka vo fínskych lesoch 10

Zdroj: ideasgn.com, avan.to

Foto: Kuvio Architectural Photography