Pokiaľ ste si mysleli, že se* je dobrý len na zaľudňovanie planéty a ako zábavná voľnočasová aktivita, rada vás vyvediem z omylu.  Se*, ako dokazujú viaceré výskumy, je dobrý takmer na všetko. 

 

Psychické zdravie

Výskumy dokazujú, že ľudia, ktorí sú se*uálne aktívni dokážu oveľa lepšie znášať stres a záťažové situácie. Počas se*u sa vylučujú hormóny šťastia endorfíny, ktoré fungujú tak trocha ako opiáty, a ktoré okrem zvládania stresu prospievajú aj k lepšej nálade a kvalitnejšiemu spánku. Ľudia s aktívnym se*uálnym životom sú teda psychicky vyrovnanejší a keďže sa počas se*u vylučujú i chemické látky feromóny, pravidelný se* z nás robí ľudí oveľa príťažlivejších a zvyšuje naše sebavedomie.

Fyzické zdravie

Pri kvalitnom se*e sa aj kvalitne namakáte.  Zapája sa približne 600 svalov, ktoré sa sťahujú a zasa uvoľňujú a cirkulácia krvi a lymfy celým telom sa zvyšuje, vďaka čomu srdce pracuje rýchlejšie. Takýmto kardio-silovým cvičením telo spáli približne 4 kalórie za minútu.  Pravidelné kardio navyše prospieva imunitnému systému a tvorbe imunoglobínu A, ktorý telo potrebuje v boji proti infekciám.

Všimli ste si niekedy, že po prese*ovanej noci vyzeráte oveľa lepšie ako po osemhodinovom spánku?  Aj za tento estetický prejav môžeme ďakovať zvýšenej cirkulácii a endorfínom. Spolu s rastovými hormónmi dokážu pleti pomôcť bojovať napríklad aj s prejavmi starnutia. Škótska štúdia navyše dokázala, že tí, ktorí majú pravidelný se* vyzerajú až o 12 rokov mladšie ako ich nese*ujúci rovesníci.

Okrem toho, že oxytocín je skutočná metla ľudstva (ide totiž o hormón robiaci zo ženských precitlivené kravy, ktorým sa ihneď po se*e s kýmkoľvek začnú v hlave vytvárať škaredé romantické predstavy proti ich vôli), dokáže aj pomôcť. Tento hormón, ktorý sa vylučuje počas intímnych radovánok a najmä počas orgazmu, dokáže spoľahlivo utíšiť bolesť (pretože je na ňu ťažké myslieť, keď v duchu vyberáte šaty na vašu imaginárnu svadbu).