Mýtmi opradené miesto v ženskom lone, ktoré dokázalo aj vedcov rozdeliť do dvoch táborov. Jedni tvrdia, že bod G, alebo inak povedané gombíček slasti, existuje, zatiaľ čo druhá strana je presvedčená o opaku. Ako je to teda v skutočnosti s týmto záhadným miestom ženskej rozkoše?

Určite ste už o tomto záhadnom gombíčku počuli, ba dokonca ste sa ho pokúsili aj nájsť. Na internete si môžete prečítať množstvo návodov, ale aj článkov, ktoré jeho existenciu vyvracajú a označujú za nezmysel. V skutočnosti sa bod G nachádza v ženskej vagíne na strane smerom k brušku, približne vo vzdialenosti dvoch článkov prostredníka. Tkanivo na tomto mieste je špongiovité, takže by ste mali ucítiť akési hrbolčeky. Najjednoduchšie ho nahmatáte vtedy, keď je žena vzrušená. Jeho následnou stimuláciou môže vaša partnerka dosiahnuť vyvrcholenie, ktoré poznáme pod pojmom striekajúci orgazmus alebo squirt.

Hľadal som a moja partnerka nič také zaručene nemá

Bod G je vlastne niečo podobné ako mužská prostata. Tak isto aj jeho tvar, veľkosť či citlivosť sú individuálne. Ľudské telo je vo všeobecnosti jedinečné, rovnako ako tieto spúšťače vzrušenia. Preto tvrdiť, že každá žena pri jeho stimulácii dosiahne zaručene vrchol, je rovnako nezmyselné, ako presviedčať každého muža o tom, že najsilnejší orgazmus dosiahne v momente, ak mu ženská svojím prstom premasíruje prostatu. Vyskúšajte ho teda u svojej partnerky pohľadať a akonáhle na toto miestočko natrafíte, skúšajte, čo v nej vyvolá rôzny tlak či jemné hladenie, a nehanbite sa jej opýtať na pocity. Môže sa stať, že aj keď bod G nájdete, pre ženu nemusí byť jeho masírovanie práve vzrušujúce, ale skôr nepríjemné. No v každom prípade ten, čo sa nepokúsi, nemôže vedieť.

Dá sa bod G stimulovať aj počas aktu?

Áno, tento gombíček môžete stimulovať aj počas intímneho styku, stačí len zvoliť správnu polohu. Medzi tie najlepšie patria tie, pri ktorých je vaša partnerka hore. Ak ležíte na chrbte a ona na vás obkročmo sedí, skúste ju posunúť trošku viac dozadu. Zvýši sa tým tlak a trenie na prednú stranu vagíny, presne v miestach, kde by sa mal bod nachádzať. Ďalšou vhodnou polohou je hlavne mužmi obľúbená poloha odzadu. Vyskúšajte ju vylepšiť tým, že si partnerka ohne alebo prehne chrbát. Pri väčšine polôh totiž stačí len maličká zmena a pocit zo styku môže byť na celkom inej úrovni.

Foto: blogspot.com, giphy.com, dailymail.co.uk