Sedem hráčov, ktorí tento rok zasiahli do bojov v najlepšej hokejovej súťaži na svete, nás bude reprezentovať aj počas aktuálneho svetového šampionátu. My sme sa rozhodli bližšie pozrieť na ich zámorské kontrakty, vďaka ktorým ročne zarábajú pre našinca nepredstaviteľné peniaze!

Obrancovia Andrej Sekera, Erik Černák, Christián Jaroš a Martin Marinčin plus útočníci Tomáš Tatar, Richad Pánik a Marko Daňo. To je menoslov hráčov, ktorí tento rok zasiahli do zápasov v NHL, a reprezentujú našu krajinu aj na domácich MS v hokeji. Z obrancov zarába jednoznačne najviac skúsený 32-ročný Andrej Sekera z Edmontonu Oilers, ktorý si podľa aktuálnej zmluvy príde ročne na 5,5 milióna dolárov.

Za ním nasleduje 27-ročný Martin Marinčin z Toronta, ktorý odohral síce väčšinu sezóny na farme, no aj tak ho musel potešiť plat 800 000 dolárov. V Ottawe dostával 730-tisíc 23-ročný Christián Jaroš a v Tampe 650-tisíc 21-ročný Erik Černák. Sekera zarobil počas svojej dlhoročnej kariéry v NHL už takmer 38 miliónov dolárov a plat 5,5 milióna by mal dostávať aj najbližšie dve sezóny. Ani Martin Marinčin na tom nie je zle, keď v zámorí zarobil už celkovo vyše piatich miliónov a dvojicu Jaroš (celkovo 851-tisíc) a Černák ešte len milióny čakajú (celkovo 871-tisíc).

Erik Černák je považovaný za jedného z najviac talentovaných obrancov v NHL.

Z útočníkov zarábal najviac jednoznačne 28-ročný Tomáš Tatar z Montrealu. Ten si rovnako ako Andrej Sekera prišiel v minulej sezóne na 5,5 milióna dolárov a takáto suma ho čaká aj v ďalšom roku. 28-ročný Richard Pánik z Arizony si v uplynulej sezóne NHL zarobil 2,8 milióna dolárov, no ako to bude v tej ďalšej, to zatiaľ nevie ani on sám, keďže stále nemá podpísaný nový kontrakt. 24-ročný Marko Daňo, ktorý hrával prevažne na farme Winnipegu, zarobil za minulý rok 800 000 dolárov.

Z týchto útočníkov zarobil zatiaľ v NHL najviac Tomáš Tatar, keď zinkasoval vyše 21 miliónov dolárov. Nasleduje Rišo Pánik so sumou viac ako 9 miliónov a za ním je Marko Daňo, ktorý zatiaľ v zámorí zarobil niečo okolo 3,5 milióna. Zo všetkých našich hráčov v NHL je na tom so zárobkami najlepšie jednoznačne 42-ročný Zdeno Chára, ktorý momentálne bojuje s Bostonom o Stanley Cup v play-off. Kapitán “Medveďov” zarobil za svoju kariéru už astronomických 96 miliónov dolárov.

Zdeno Chára túži tento rok získať s Bostonom svoj druhý Stanley Cup.

Zdroj: Capfriendly.com | Foto: Twitter