Lionel Messi či Cristiano Ronaldo? Už viac ako desaťročie sa vedú polemiky o tom, ktorý z týchto dvoch futbalových géniov je lepší. A v minimálne jednej štatistike sa musí argentínsky virtuóz pred CR7 jednoznačne skloniť! 

Už dlhé roky sa hovorí o tom, že argentínska futbalová reprezentácia je priam závislá na Messiho výkonoch. Lionel však svoju národnú družinu nedokázal potiahnuť k žiadnej významnej trofeji aj napriek tomu, že hral už vo finále MS a aj vo finále Copa América (šampionát Južnej Ameriky). Na druhej strane, Cristiano Ronaldo získal s Portugalskom titul na Majstrovstvách Európy 2016 a prednedávnom pridal aj triumf v Lige národov.

Na Twitteri zverejnil jeden z fanúšikov aj podrobnejšiu štatistiku, čo sa týka počtu gólov obidvoch týchto hráčov za reprezentáciu v porovnaní s ich spoluhráčmi z národného tímu. A aj keby sa niekomu mohlo zdať, že sa Argentínčania na Messiho spoliehajú až príliš, tak jeho spoluhráči dali dokopy viac gólov ako Leo, zatiaľ čo Cristiano strelil za Portugalsko o 55 gólov viac ako ostatní. Aj táto štatistika dokazuje schopnosť Ronalda sa skvelo prispôsobiť akémukoľvek štýlu hry. Samozrejme, toto neznižuje Messiho kvality, no Portugalsko vie potenciál svojej mega hviezdy využiť viditeľne lepšie ako Argentína.

Ronaldo vs. Messi

Foto: Twitter, YouTube