Marek Hamšík je žijúcou legendou SSC Neapol. Aj dnes sa v súvislosti s jeho menom skloňujú rôzne dohady o prestupe, v súčasnosti sa hovorí najmä o Číne. Kedysi to však boli najvyhlásenejšie futbalové adresy sveta. V roku 2011 bol blízko k transferu do AC Miláno, ale vedenie AC celý prestup zakázalo. Prečo? 

Marek Hamšík sa narodil 27. júla 1987 v Banskej Bystrici. Tu aj s futbalom začínal, ale neskôr sa stal hráčom mládežníckych tímov Slovana Bratislava, kde následne odohral aj svoju prvú seniorskú sezónu 2003/2004. V lete 2004 odišiel do Talianska, konkrétne do tímu Brescia, odkiaľ o tri roky neskôr zamieril do Neapola, kde hrá dodnes.

V SSC Neapol sa stal ikonou a legendou, pričom už teraz sa hovorí, že po jeho odchode bude číslo 17 v neapolskom mužstve rovnako nedotknuteľné, ako je 10-ka argentínskeho mága Diega Maradonu. Počas svojej kariéry v Neapole mal Marek Hamšík hneď niekoľko ponúk na prestup do iných európskych celkov, ale aj do tých talianskych. Pavel Nedvěd v jednom z nedávnych rozhovorov uviedol, že sa o “Marekiara” svojho času intenzívne zaujímal Juventus, v roku 2011 bol ale Slovák blízko k presunu do AC Miláno.

Podľa informácií na webe Complex.com bol Marek Hamšík v roku 2011 veľmi blízko k prestupu do milánskeho AC. Tento možný transfer v roku 2013 potvrdil aj slovenský kapitán SSC Neapol pre web Sportsmole.co.uk. Dôvodom toho, že AC Miláno nikdy nezískalo Mareka Hamšíka, bol samozrejme i fakt, že hráč bol už vtedy naklonený tomu, aby zostal v Neapole. Druhým závažným dôvodom bola údajne stopka od vtedajšieho prezidenta klubu Silvia Berlusconiho.

Ten vraj veľmi chcel Hamšíka vidieť v AC Miláno, tak ako celý realizačný tím vtedajšieho mužstva, ale miliónový prestup mal zamietnuť, pretože sa bál politickej ujmy. Niekoľkonásobný taliansky premiér Silvio Berlusconi sa totiž obával, že vlna hnevu fanúšikov Neapola by bola taká veľká, že by to malo veľmi negatívny dopad na jeho referencie v tejto lokalite. Marek Hamšík teda aj po prestupovom okne v roku 2011 zotrval vo farbách SSC Neapol a ako sa hovorí, zvyšok je dnes už história.

Zdroj: Complex.com, Sportsmole.co.uk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter, YouTube