Švajčiarsky tenista Roger Federer patrí medzi najuznávanejších športovcov posledných dekád. Jeho fanúšikov by preto istotne zaujímalo, koľko peňazí zarobil počas celej svojej kariéry.

Tenisová legenda Roger Federer je na okruhu ATP od roku 1995 a od tohto momentu vyhral neuveriteľných 95 turnajových titulov. Tento Švajčiar patrí medzi najväčšie tenisové legendy všetkých čias. Dlhoročná svetová jednotka sa preto na financie rozhodne sťažovať nemôže, podľa oficiálnych zdrojov zarobila k dnešnému dňu presne 109 853 682 dolárov. Treba ale podotknúť, že sa jedná len o takzvané prize money, a teda peniaze z turnajov, ku ktorým nie sú pripočítané obrovské financie za jeho reklamné činnosti.

Keď si to však porovnáme so svetom bojových športov, jedná sa o pomerne úsmevnú čiastku. Nedávny boxerský súboj medzi Conorom McGregorom a Floydom Mayweatherom totiž obom zainteresovaným priniesol štartovné vo výške 100 miliónov dolárov. Jedná sa tak o sumu, ktorá takmer vyrovná dvadsaťročný príjem tenisovej legendy. Jednoducho, kde sú sponzori, tam sú peniaze a vo veľkom ide len a len o šou.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk — TU

Zdroj: Atp.com | Foto: YouTube, Twitter