Predstavte si, že by ste sa ocitli milióny kilometrov od domova, sami a dokonca na cudzej planéte bez nádeje na návrat. Desivá predstava? Nie pre Marka Watneya v podaní Matta Damona vo filme Ridleyho Scotta Marťan.

Matt Damon sa už vysekal zo všelijakej šlamastiky, tenotkrát však pôjde o nadľudské úsilie v neľudských podmienkach. Film, ktorý vznikol podľa knižného bestselleru Andyho Weira, opisuje príbeh astronauta Marka Watneya, ktorý spolu s posádkou odletí na misiu na Marse. Stane sa prvým človekom, čo vstúpil na túto doposiaľ neprebádanú planétu, no jeho radosť netrvá dlho. Prudká piesočná búrka prinúti kozmonautov k rýchlemu odchodu, Markovi sa však nepodarí dostať sa k lodi a zostáva na Marse. Všetci sú presvedčení, že je mŕtvy, a taký je zrejme aj jeho ortieľ. Nemá dostatok zásob na prežitie, a nejestvuje spôsob, ako komunikovať so základňou na Zemi. Napriek tomu sa pokúsi o nemožné a o nemožné sa budú snažiť aj jeho priatelia.

matt damon2

Na odpoveď na otázku, či sa ich boj s časom a so zákonmi zeme i vesmíru podarí, si budete musieť ešte nejaký mesiac počkať. Premiéra filmu je v USA naplánovaná na začiatok októbra 2015. Okrem Matta Damona v ňom budete môcť vidieť Jessicu Chastain, Jeffa Danielsa, Kirsten Wiig či Chiwetela Ejiofora. Natáčalo sa v Budapešti a scény na Marse boli nakrúcané v jordánskej púšti Wadi Rum.

Foto: Youtube