Na slovenskom trhu máme niekoľko bánk a každá ponúka rozličné služby, z ktorých si môžete vyberať. Vyzerá to však tak, že viaceré sa rozhodli zdražieť. Za čo si priplatíte?

Poplatky v bankách sa menia pomerne často a bežný zákazník si ich mnohokrát ani nevšimne. Potom však uvidíte výpis, a odrazu zbadáte, že vás mesačne stoja 15 až 20 eur iba bankové poplatky. Nuž, niektoré banky sa teraz rozhodli, že opäť zvýšia poplatok za vklad na účet, ale aj výber peňazí priamo na pobočkách. To sa vám napríklad stane, ak máte Slovenskú sporiteľňu či Poštovú banku.

Celkovo začali banky meniť poplatky už od mája, niektoré zmeny začnú platiť však až počas leta. Ak teda chcete ušetriť, snažte sa používať najmä internetové bankovníctvo, a to, čo si dokážete sami nastaviť online (ako napríklad trvalé príkazy) si radšej urobte sami. Lebo napríklad v Prima banke či Slovenskej sporiteľni by ste za to platili poplatky. Celkovo by ste si však mali posvietiť na to, za čo vám vaša banka strháva peniaze a prípadne pouvažovať nad zmenou balíčkov.

Zdroj: Tvnoviny.sk | Foto: Facebook