Máte plné zuby poučovania od ostatných, čo máte a čo nemôžete robiť? Týka sa to najmä vašich zlozvykov? V skutočnosti z vás ale možno vaše nedostatky robia výnimočného človeka. Podľa vedeckých štúdií sú totiž ľudia, ktorí trpia nasledujúcimi neduhmi, údajne inteligentnejší.Poriadok je pre hlúpych, inteligent sa vyzná v chaose

I tak nejako by sa dalo zhrnúť zistenie psychológov z univerzity v Minnesote, ktorí zistili, že ľudia preferujúci neporiadok pred dokonale usporiadaným prostredím vraj majú kreatívnejšie myslenie. Ak patríte k bordelárom, gratulujeme, údajne máte väčšie IQ!

 Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Nadávate ako pohan?

Na svete azda neexistuje nikto, kto by si z času na čas poriadne nezanadával. Podľa výskumov však majú chronickí ,,nadávači” omnoho viac vyvinutú slovnú zásobu ako ich slušné náprotivky. V jednom experimente vedci požiadali mladých ľudí vo veku od 18 do 22 rokov, aby za presne stanovený čas vymenovali čo najviac nadávok a neslušných slov, ktoré poznajú. Potom za rovnaký časový limit mali povedať čo najviac názvov zvierat. Z experimentu tak vyplynulo, že tí neslušnejší disponovali omnoho rozvinutejšiou slovnou zásobu.

Ranné vtáča ďalej doskáče, alebo žeby nie?

Istému psychológovi sa podarilo dokázať, že ľudia, ktorí dlho ponocujú, sú v priemere inteligentnejší než tí, ktorí zaspávajú hneď po večerníčku. Pokiaľ radšej pracujete v noci a deň prespíte, ste podľa vedy génius!

Foto: Giphy, Pixabay, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.