Slovenskí futbalisti si skomplikovali svoju cestu na EURO 2020, keď po výsledkoch v Lige národov skončili “až” v treťom koši. UEFA už losovala a toto nás čaká v boji o miestenku na prestížny európsky šampionát!

EURO 2020 sa bude niesť v podobnom duchu ako EURO 2016 a teda bude mať 24 účastníkov, ale zápasy sa uskutočnia celkovo v trinástich rôznych mestách a krajinách. EURO je naplánované v čase od 12. júna 2020 do 12. júla 2020 a bude oň bojovať 55 európskych krajín v desiatich kvalifikačných skupinách.

Tie sú rozdelené na 5 päťčlenných a 5 šesťčlenných. Dvaja najlepší z každej skupiny postúpia na hlavný turnaj, čo bude dvadsať účastníkov. Zvyšné štyri krajiny sa na šampionát kvalifikujú pomocou novovytvorenej Ligy národov. Súpermi Slovenska budú v kvalifikácii o EURO 2020 krajiny Chorvátsko, Wales, Maďarsko a Azerbajdžan. Najmä Chorvátsko a Wales budú extrémne ťažkými súpermi, ale ani našich zvyšných dvoch sokov netreba podceňovať. Zaujímavé budú najmä boje s našimi susedmi z Maďarska. Čaká nás teda poriadna dráma!

Kvalifikačné skupiny EURO 2020

Skupina A
Anglicko
Česko
Bulharsko
Čierna Hora
Kosovo

Skupina B
Portugalsko
Ukrajina
Srbsko
Litva
Luxembursko

Skupina C
Holandsko
Nemecko
Severné Írsko
Estónsko
Bielorusko

Skupina D
Švajčiarsko
Dánsko
Írsko
Gruzínsko
Gibraltar

Skupina E
Chorvátsko
Wales
Slovensko
Maďarsko
Azerbajdžan

Skupina F
Španielsko
Švédsko
Nórsko
Rumunsko
Faerské ostrovy
Malta

Skupina G
Poľsko
Rakúsko
Izrael
Slovinsko
Macedónsko
Lotyšsko

Skupina H
Francúzsko
Island
Turecko
Albánsko
Moldavsko
Andorra

Skupina I
Belgicko
Rusko
Škótsko
Cyprus
Kazachstan
San Maríno

Skupina J
Taliansko
Bosna a Hercegovina
Fínsko
Grécko
Arménsko
Lichtenštajnsko

Zdroj: Uefa.com | Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D