Nič netrvá večne. Bohužiaľ, to platí aj o jednom z našich najslávnejších hokejových útočníkoch. Marián Gáborík sa v poslednej sezóne NHL dosť natrápil, herne sa mu tiež veľmi nedarilo a navyše bol aj zranený. Výsledkom je, že sa doňho obul známy hokejový expert a novinár Jonathan Davis.

Mariánovi spoluhráči boli s jeho poslednými výkonnmi dosť nespokojní. Počas minulej sezóny sa mu totiž podarilo streliť iba 10 gólov, čo je najhorší výkon v jeho doterajšej kariére. Jonathan Davis, ktorý sa špecializuje na hokejové tímy z Kalifornie, o ňom pre TSN povedal: “Pre Mariána bol posledný rok veľmi frustrujúci a vôbec sa mu nedarilo. Aj niektorí jeho spoluhráči z neho boli nešťastní a dávali mu to najavo tak, že s ním nechceli hrať. Bolo to preto, že sa pohyboval len po jednej strane klziska.”

I keď aktuálne výkony Mariána Gáboríka na ľade nie sú to, na čo sme boli zvyknutí pred rokmi, nesmieme zabúdať na jeho obrovský prínos pre slovenský hokej. V našej krajine nebolo, respektíve nie je mnoho hokejových útočníkov, ktorí by sa vedeli presadiť na tej najvyššej možnej úrovni a držať sa tam tak dlho.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj: sport24.pluska.sk | Foto: facebook.com