„Zlatko, môžeme sa porozprávať o našej budúcnosti?“ Veta, ktorá vie pokaziť všetky romantické predstavy s dievčaťom vašich snov. Ona je sexy, všetci vám ju závidia. Keď vyjdete spolu von, stane sa to, čo spieva Jožo o kočkách: celá, celučičká ulica otočí hlavu. Cítite sa ako kráľ. Ľúbite ju, ona ľúbi vás, sex je skvelý. Chodievate spolu do kina, baviť sa medzi ľudí a neprekáža vám ani spoločná domácnosť. Tak prečo nám, do čerta, kazia vidinu krásneho života s rečami o „našej“ budúcnosti?

Aká už môže byť „tá naša“ budúcnosť? Zavriete oči a predstavujete si, ako máte o 10 rokov viac. Sedíte na gauči vášho bytu. Vaše telo je nielen o desať rokov staršie, ale aj o 10 kíl ťažšie. To jej, bohužiaľ, takisto. A čo je ešte horšie, na nej vidno tých 10 rokov omnoho viac ako na vás. Ona telefonuje s kamarátkou, typické kva-kva-kva, na hlasovej frekvencii, na ktorú ste si za tie roky v hlave vypracovali dokonalú rušičku vysielača.

03

Aby ste však spozorneli, vaša žena zmení tón a hlasitosť a nezabudne vás očami prepichovať práve pri debate s kamarátkou o ich novom dome, ktorý s manželom, právnikom, práve skolaudovali, aby zvýraznila vašu neschopnosť postarať sa o bývanie inak ako svojim zdedeným 3+kk bytom na sídlisku. Nemôžete to počúvať a tak vyjdete aspoň na balkón na cigaretku. Popod váš barák prejde 17-ročná dcéra vášho suseda zospodu. Je to kosť, na chvíľku sa zasnívate nad jej úžasnou postavou a v tom mladom veku vyvinutím hrudníkom. Keď zájde za roh, utriete si slinku, zhasnete cigaretu a vrátite sa do izby. Budúcnosť?!

Vráťme sa do prítomnosti. Muži sú naprogramovaní tak, aby sa automaticky bránili manželstvu. To je totiž v našom podvedomí zaradené do kategórie s výkričníkom. Pozor, končia mládežnícke časy! Pozor, končí bezstarostný život! Pozor, koniec možnostiam si to ešte rozmyslieť! Už naveky a nastálo budete iba s jednou ženou, budete za ňu zodpovedný ako aj za svoje potomstvo a za majetok. Spoločný majetok! Už viac nebude nič tvoje, o všetkom bude rozhodovať (aj) vaša žena. Zájsť večer s kamošmi na pivo? Pche! Vyniesť smeti, upratať deťom hračky a uložiť ich na spanie, pripraviť sa do práce. Ráno stihnúť ísť kúpiť pečivo do obchodu, po raňajkách odviezť deti do škôlky, nahodiť kravatu a čisté topánky, utekať do práce, z práce zaviesť deti na krúžky, …

01

Môžete zabudnúť na pohodové doobedia v kaviarňach s tabletom v ruke skrolujúc nekonečnú nástenku fejsbúčiku. Kde sú obedy s novými kolegyňami a podvečerné kávičky s kamošmi? Večerné rande s novou neznámou z internetovej zoznamky a po kvalitnom sexe dávka ešte kvalitnejšieho športu na všetkých tých HD športových kanáloch, ktoré si (už ne) platíte? Kde sú prebdené noci s kamošmi a fľašou vodky premýšľajúc nad tým, ako čo najmenej robiť a čo najviac zarobiť? Odteraz a navždy už len zodpovednosť, zodpovednosť, zodpovednosť.

My, naozaj chytrí muži, sa nenecháme a vieme presne, ktorá bije pri otázke o „našej budúcnosti“. Táto otázka totiž v sebe zahŕňa množstvo záludných otázok o tom, koľko by sme chceli mať detí, kde by sme chceli bývať, čo si myslíme o budúcej svokre a akú veľkú by sme si predstavovali svoju svadbu. Milé dámy, povieme vám teraz pekne a na tvrdo čisto pravdivé odpovede na tieto vaše otázky: nič z toho si nepredstavujeme. Jediný moment, kedy si niečo takéto predstavujeme sú naše nočné mory, po ktorých keď sa prebudíme, si vydýchneme a povieme: „vďaka Bohu, že to bol LEN SEN!“

Ak sa vám tento článok páčil a chcete pokračovanie o tom, ako vnímajú manželstvo ženy, dajte mu LIKE, komentár alebo ho zdieľajte na svojom Facebooku. Ďakujeme.