Na deň, keď Ego vydá svoj sólový album, sme čakali takmer desať rokov. Prvotina Michala Straku s názvom Precedens uzrela svetlo sveta na konci roku 2017, no ako sa zdá, počas jej nahrávania si raper z Piešťan narušil vzťahy s významným kolegom Majkom Spiritom.

Fanúšikovia dlhé roky čakali na vlastnú tvorbu Ega, ktorý si dával poriadne na čas. Tak ako každý umelec, aj on sa snažil vyprodukovať čo najkvalitnejšie texty i hudbu. K spoluprácam si prizval napríklad Rytmusa, Tomiho Popoviča či Majka Spirita, s posledným menovaným však akosi veci nešli podľa očakávaní. Spiritove slohy totiž Ego natoľko zosekal, že meno kolegu k skladbe Najlepší kamarát nakoniec ani neuviedol.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Člen Kontrafaktu v rozhovore pre refresher.sk uviedol, že Majk nerozumel slovu Precedens a vo všeobecnosti nepochopil samotnú tému. Dokonca sa mal svojimi slohami vysmievať Egovmu novému albumu a prejavovať voči nemu neúctu. Aj napriek tomu, že je o Spiritovi známe, že nechce rozsievať hejty a nenávisť, svoju reputáciu sa rozhodol chrániť.

Majk Spirit všetko objasnil na sociálnej sieti. Podľa Speezyho sa mu ozval Ego doslova na poslednú chvíľu s otázkou, či teda nechce na jeho albume hosťovať. Za šesť hodín mal Majk napísaný text, ktorý bol nahraný v štúdiu. Výsledok sa mu páčil a dokonca Egovi pochválil názov albumu. Čakalo ho však nepríjemné prekvapenie, keď zistil, že z pôvodnej 24-barovej slohy zostali iba štyri. Spirit tak nestrácal čas a snažil sa kontaktovať Ega s tým, že buď použije všetko, alebo nič. To sa však nepodarilo. Čo ho ale dožralo úplne najviac, bol fakt, že z neho jeho kolega spravil nechápavého koko**a.

Celé vyjadrenie Majka Spirita (pozor, príspevok obsahuje 5 videí)

https://www.instagram.com/p/BdS3sqllUNS/?taken-by=majkspirit

Zdroj: refresher.sk, Instagram  |  Foto: Instagram, Facebook