Erotických salónov je na Slovensku ako maku. Nie každý sa však o nich odváži prehovoriť. Jeden z majiteľov nevestinca v centre Lučenca, Vladimír Halaj, nám síce opatrne, ale predsa povedal čosi viac.

Viete odhadnúť, koľko dievčat sa za 14 rokov existencie salóna premlelo vašimi bránami?

Fuu, to sa nedá povedať. Veľmi veľa.

Ako dlho zvyknú dievčatá zotrvať pri takejto práci?

Najdlhšie sa u nás baby zvyknú zdržať rok, maximálne dva. Každá z nich skúša, kde môže koľko zarobiť a kde má aké podmienky. Keď sa začne nudiť a je jej dlho, ide ďalej.

Ľudia majú rôzne predstavy o klientoch, ktorí využívajú služby erotických salónov. Ako by ste ich zhodnotili vy?

Chlapi chodia kadejakí, ale väčšinou bohatší. Nájdu sa mladší aj starší. Jeden mal dokonca 70 rokov. Všetko je to len o zábave. Väčšinou príde partia nejakých piatich mužov, ktorá nemá problém za noc minúť aj 500 eur.

Dajte nejakú príhodu s najzúfalejším zákazníkom…

Chodia k nám veru kadejakí labužníci. Jeden týpek sa prezliekal do ženskej spodnej bielizne a jeho spoločníčka mu musela nadávať a ponižovať ho. On sa pri tom odbavoval.

Aký je asi priemerný mesačný príjem spoločníčok?

To nemôžem prezradiť. Majú sa dobre. Za jednu hodinu si vypýtajú 90 eur, za polhodinu 60. Samozrejme, všetko nejde len im, no napriek tomu je to nadpriemerný príjem. Keby to bolo málo, určite by to nerobili.

Aké kritéria musia dievčatá spĺňať, ak chcú pracovať vo vašom salóne?

Jednoznačne musí byť baba pekná a mať dobrú postavu. Mali sme tu aj štyridsiatničku, takže na veku nezáleží, pokiaľ dobre vyzerá.

Ako u vás vyzerá pracovný pohovor?

K nám chodia väčšinou baby, ktoré sa týmto povolaním živili už predtým. Dobrá reklama sa šíri rýchlo, takže dievčatá na začiatku nejako špeciálne netestujeme. Pokiaľ je baba neskúsená, kolegyne ju rýchlo zaučia.

Je pravda, že sa dievčatá musia najskôr vyspať s prevádzkovateľmi/majiteľmi?

Jednoznačne somarina.

Aké pravidlá musia dodržiavať?   

Musia dodržiavať pracovnú dobu od ôsmej večera do piatej rána. Samozrejme nemôžu byť drzé, fetovať a drogovať. Každý mesiac musia dievčatá prejsť zdravotným testom, ktorý im hradíme my.

Pokračovanie doteraz na manmagazin.sk nezverejnenej časti rozhovoru: Majiteľ erotického salóna Vladimír: Matkám mojich detí to najprv prekážalo

Dá sa odhadnúť, koľko zákazníkov má v priemere spoločníčka za spomínaný čas?

Niekedy sa stane, že nemá spoločníčka žiadneho klienta. Záleží od dňa. Ja to nesledujem, ale maximálne možno štyroch? Viac asi nie.

Aký máte vzťah k dievčatám, ktoré zamestnávate? Poznáte osudy, ktoré ich priviedli k tejto práci?

Máme dobré vzťahy, čo je pre mňa dobrá reklama. Práve preto by som sa k ich osudom radšej nevyjadroval. Je to ich súkromná vec. Chodia si k nám privyrábať kadejaké typy žien. Aj matky či študentky.

Myslíte si, že aj v reálnom živote sa môže z tohto povolania vykľuť happyend ako v Pretty Woman?

To sa stáva bežne. Napríklad klient chodil stále za jednou babou, do ktorej sa zaľúbil, ponúkol jej spoločný život a žijú spolu doteraz. S prácou však musela skončiť.

Nevytvorilo sa niekedy medzi vami a nejakou spoločníčkou hlbšie puto?

Som chlap ako každý iný. Samozrejme, že tam bola určitá náklonnosť. O žiadnom vzťahu sa však nedá hovoriť. Jedna odišla, prišla ďalšia. Láska tam určite nebola. Mám svoje známe, priateľky, do ktorých som zaľúbený.

Dá sa teda milovať viac dievčat naraz?

Jasné, vie to každý jeden chlap. Všetko je to o potrebe.

Vedeli by ste si predstaviť, že by sa vaša partnerka živila takouto prácou?

Nie, vadilo by mi to.

Čo hovoria vaši najbližší na prácu, ktorá vás živí?

Už nič. Najprv to vadí každému, no potom si človek zvykne. Matkám mojich detí to tiež zo začiatku prekážalo. Museli sa naučiť byť tolerantné.

Žijete si vďaka tejto práci luxusne?

Luxusne nie, len v pohode, ako každý súkromný podnikateľ.

Nakoniec by ste mohli prezradiť, aký bol váš najnepríjemnejší zážitok.

Nič nepríjemné sa nestalo. Do salónu chodia slušní ľudia. Či bol človek triezvy alebo opitý, vždy si dal povedať. Tam sa ľudia nechodia biť, ale zabávať. V prípade, ak by sa niečo zomlelo, sme napojení na políciu. Našťastie sme ju však zatiaľ volať nemuseli.