Milan Rastislav Štefánik (21. 7. 1880 – 4.5.1919) patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti našich dejín. Málokto však vie, že tento letec, fotograf, astronóm, diplomat, či politik bol aj neodolateľným milovníkom, ktorému ženy nevedeli povedať nie. 

Milan Rastislav Štefánik bol skutočným milovníkom, to však neznamená, že na to mal aj vzhľad. Štefánik bol drobnej postavy, plešatý a svoju bledú tvár mal posiatu jazvami po kiahniach. Práve pre tento fakt je záhadou, ako dokázal očariť stovky žien po celom svete. Za všetko však zrejme môže jeho šarm a oči.

Štefánik ako chlap

O tom, kto Milan Rastislav Štefánik bol, vieme asi len z dejepisu. Ale to, aký bol človek najviac opísali ženy, ktoré ho niekedy milovali a ktoré zviedol svojim šarmom. Mnohé ospevovali jeho vnútorný oheň, oddanosť. Louise Weiss však tvrdila, že podľa nej ženami pohŕdal, ale vedel byť k nim aj ústretový.

Podľa mnohých bol zas samotár, ktorý sa však v spoločnosti vedel baviť a zaujať, práve preto nemal núdzu o ženy, ktoré sa mu doslova vrhali k nohám.

Ženy jeho života

Štefánikovi máloktorá odolala, ale predsa len sa jedna našla. Eva, dcéra básnika Jaroslava Vrchlického, odolala šarmu o 15 rokov staršieho Čechoslováka a jeho kytičku konvaliniek odhodila od zlosti. Toto bol však jediný prípad, kedy Štefánikovi nešlo všetko tak, ako plánoval.

“Oficiálne mal šesť frajeriek, samozrejme, nie súčasne, ale postupne a všetky boli tmavovlasé,” prezradil v minulosti Rastislav Púdelka na margo generála. Okrem “frajeriek”  sa však hovorilo, že mal o mnoho viac žien, ktoré zaujal.

Medzi jednu z jeho mileniek patrila aj novinárka a politička Louise Weiss. Charizmatický Čechoslovák si okrem nej získal mnohé ďalšie ženy, ktoré ho videli v salóne madam Claire Boas de Jouvenel v roku 1915. O takmer 13 rokov mladšia Louise sa vyzná so svojou láskou v otvorenom liste, kde ho žiada, aby sa stala jeho ženou, avšak Štefánik sa do svadby príliš nehnal.

Štefánik, ktorý bol známy tým, že dokázal ladne flirtovať so ženami, sa nakoniec predsa len zasnúbil. Nie však s Louise, ale s talianskou markízou Guilianou Benzoni. Tá na ňom obdivovala okrem vojenskej uniformy aj svetlomodré oči. K tejto svadbe však nikdy nedošlo, pretože Štefánik zahynul pri leteckej havárií v 4. mája 1919. Markíza sa po tejto tragédii nikdy nevydala a zostala tak Štefánikovi verná až do smrti.

“Keď zomrel, 50 žien v Taliansku a Francúzsku držalo smútok,” tvrdí český bádateľ Stanislav Motl.

Zdroj: Extrastory.cz, Cas.sk, Korzar.sme.sk | Foto: Wikipedia.org