Chcete mať od všetkých a všetkého svätý pokoj a máte vo vačku pár miliónov navyše? Dobrá správa! Jeden „domček“ by sme tu pre vás mali.

Čo sa stane, keď spojíte stavebný pozemok na úpätí svahu v národnom parku Joshua Tree, dvojicu umelcov s mastnou sumou peňazí a renomovaného architekta so zmyslom pre imaginatívny kubistický štýl? Dostanete jedinečnú rezidenciu!

V 80. rokoch sa umelkyňa Beverly Doolittle a jej manžel Jay rozhodli postaviť dom v púšti, asi dve hodiny východne od Los Angeles. Napísali teda osobne architektovi Kelloggovi, že kúpili veľmi zaujímavý a nekonvenčný stavebný pozemok v kalifornskej púšti. Netrvalo dlho a Kellogg odpovedal, že má záujem o projekt. Doolittle prezradil o Kelloggovi, že na prvej obhliadke poskakoval zo skaly na skalu ako mladý chlapec, ktorý takto trávil voľný čas. On však hľadal pevnú pôdu a balvany, v ktorých by ukotvil dom. Celkovo 26 stĺpov podporuje strechu a betónové múry o dĺžke 4643 metrov štvorcových chránia rezidenciu pred púštnymi búrkami.

Doolittlovci sa sťahujú do Utahu, a tak je tento skvost na predaj za 3 milióny amerických dolárov, čo je v prepočte asi 2 651 346 Eur. Rezidencia je iba pár minút od slnečného Palm Springs a  známeho festivalu hudby a umenia Coachella.

Rezidencia v púšti 1 Rezidencia v púšti 2 Rezidencia v púšti 3 Rezidencia v púšti 4 Rezidencia v púšti 5 Rezidencia v púšti 6 Rezidencia v púšti 7 Rezidencia v púšti 8 Rezidencia v púšti 9 Rezidencia v púšti 10

Zdroj: Feelguide.com