Isto ste sa aj vy ako malí chlapci šplhali na stromy a robili si nejaký ten úkryt pred nepriateľom. Avšak predstava reálneho bývania „na vysokých drevených nohách“ a labilným mostom už nie je až taká vzrušujúca.

Jedným z najnezvyčajnejších domov sveta je aj tento stromový dom pripomínajúci skôr hrad. Na prvý pohľad sa veľmi nezdá, že by mohlo ísť o plne funkčný luxusný dom, no vďaka dvom oddeleným „loftám“, ktoré spája most, vytvára ako rodičom, tak aj deťom svoj vlastný priestor.

tree house, dom na strome

Skôr než vstúpite do tohto netradičného domu, musíte prejsť cez lanový most. Kedysi bežná činnosť, dnes skôr obava, že vás to neudrží. Steny sú vyrobené z ručne štiepaných dubových šindľov a cédrových dosiek, ktoré boli spájané pomocou pera a drážky. Ak na vás drevené steny, podlahy a stropy pôsobia veľmi chladne, možno zmeníte názor pri pohľade na kmeň a kôru stromu v interiéri.

tree house 2tree house 3V dome môže mať veľa využití aj takýto tajný poklop. Práve on vám umožní vojsť do tejto hernej miestnosti.

tree house 4

To, že sa dom nachádza „na strome“, ešte neznamená, že nie je vybavený klasickým komfortom, ktorý dnešná doba ponúka. Nezvyčajná stavba má plne funkčnú kuchyňu, kúpeľňu či televíziu. No aj napriek chladničke či hernej konzole je bývanie stále úzko späté s prírodou. Stačí sa pozrieť z okna.

tree house 5Foto: earthporm.com