V závislosti od postavenia muža v spoločnosti sa menia aj módne trendy, ktoré silnejšie pohlavie ovplyvňujú. Už sme tu mali metrose*uálov, ktorých charakteristickými znakmi boli prehnaná starostlivosť o svoj zovňajšok a poriadna dávka zženštilosti, po nich sa začali na scéne objavovať spornose*uáli posadnutí športom, vlastným telom a filmami pre dospelých. Mimo hry sú už aj naoko intelektuálni a za každú cenu originálni hipsteri. Teraz je však v kurze ďalšia zvláštna sorta – lumberse*uáli.

U žien by mali vzbudzovať dojem tvrdých drevorubačov, takže jedinci tohto druhu si potrpia na hustý porast tváre, mohutné svaly, tetovanie a oblečenie, aké niekedy nosili praví zálesáci. Najčastejšie ich môžete vidieť v kockovanej košeli s vyhrnutými rukávmi a rozopnutými gombíkmi, to aby vynikla ich mužná zarastená hruď.

Je veľký rozdiel na chlapa sa len hrať alebo ním v skutočnosti aj byť!

Problém lumbersexuálov je v tom, že sa na tvrdých chlapov iba hrajú a ženy im to, teda aspoň do istého času, aj veria. V skutočnosti by v divokých podmienkach, v akých niekedy  drevorubači a zálesáci žili, nevydržali. Sú totiž posadnutí kultom vlastného tela, ich na prvý pohľad nedbalý zovňajšok si vyžaduje každodennú poctivú údržbu, okrem toho sú závislí od internetu a sekeru nieže nikdy nedržali v ruke, oni možno ani nevedia, ako vyzerá. Prežitie v drsnej prírode by im robilo značný problém, neboli by totiž schopní loviť, nevedeli by rozoznať jedlú hubu od jedovatej, nehovoriac o tom, že by si nedokázali postaviť niekde v lese príbytok, ktorý by ich ochránil pred chladom a divou zverou.

LumbersexuálNa rozdiel od skutočných chlapov, u ktorých je prirodzené zaľúbiť sa do ženy, založiť si rodinu a vedieť sa o ňu aj postarať, majú tieto karikatúry mužnosti problém s nadväzovaním vzťahov s opačným pohlavím. Ako najväčší alfa samci sa cítia skôr na internetových četoch a uspokojujúci intímny život s reálnou ženou si nahrádzajú “ručnou prácou” pri sledovaní filmov pre dospelých. U lumbersexuálov ide totiž len o vizuálny efekt, ktorým chcú zapôsobiť na ženy unavené érou metrosexuálov s detskými tváričkami. Urastený chlap s bradou, v kockovanej košeli, v nich totiž evokuje silného ochrancu, darcu kvalitných génov pre spoločné potomstvo, ale aj nežného a starostlivého partnera. Bohužiaľ, iba na prvý pohľad. Pretože skutočné mužné vyžarovanie je niečo úplne iné, ako keď sa chce na tvrdého chlapa hrať muž niečo po dvadsiatke, ktorý tak pôsobí len vďaka starostlivo pestovanému imidžu.

LumbersexuálParadoxne, oveľa silnejšiu charizmu a mužnosť môže vyžarovať chlap s priemernou telesnou konštitúciou, bez hustého porastu tváre, s určitými charakterovými vlastnosťami a rôznymi zručnosťami, ktoré z neho robia autoritu. To sú tie typy, ktoré zvládnu každú ťažkú situáciu, jednajú vždy férovo a problém im nerobí žiadna manuálna práca. Okrem toho, prírodu skutočne milujú a bez problémov by v nej, v prípade núdze, dokázali aj prežiť. Navyše, skutoční muži majú už čosi odžité, a práve tvrdé skúšky, ktoré na svojej ceste zvládli, sa im navždy vrývajú do tváre. Takže je veľký rozdiel na chlapa sa len hrať alebo ním v skutočnosti aj byť. Lumberse*uál je vlastne náprotivkom dnešného ženského trendu silikónových pŕs, predimenzovaných zadkov a napumpovaných pier. Tieto, na prvý pohľad samice, vzrušujú mužov tým, že upriamujú ich pozornosť na partie tela, ktoré symbolizujú materstvo a plodnosť. Reálne však majú so skutočnými ženami pramálo spoločného, nehovoriac o tom, že rodenie detí je to posledné, na čo tieto umelé krásky myslia.

Foto: Depositphotos.com, Pixabay.com