Nadšenci paranormálnych javov a konšpiračných teórií jasajú! Tisícky obyvateľov v Číne spozorovali nevšedný úkaz – mohutné vznášajúce sa mesto v oblakoch. Situácia nápadne pripomína scénu z filmu Deň nezávislosti, kedy mimozemská civilizácia zavítala na Zem a rozhodla sa vyhladiť ľudstvo.

Nevídaný pohľad prekvapil obyvateľov mesta Foshan, ktorí tvrdia, že na oblohe spozorovali vznášajúce sa mesto. Vďaka pohotovým reakciám bol celý priebeh udalosti zaznamenaný na mobilné telefóny a následne zavesený na sociálne siete ako Youtube a Facebook. Videá sa okamžite stali virálnymi a zdieľali ich ľudia z celého sveta.

Pozoruhodný úkaz dostal ihneď niekoľko prívlastkov, medzi najpoužívanejšie patrí Mesto mimozemšťanov alebo Mesto duchov. Zaujímavosťou je, že už o pár dní ľudia zahliadli podobný úkaz aj v provincií Jiangxi. Čo treba ale poznamenať je, že podobná situácia sa už odohrala v roku 2011 v meste Huangshan.

Záhadné mesto

Zatiaľ čo niektorí si myslia, že ide o paralelný vesmír, experti na počasie hovoria, že ide o optickú ilúziu známu ako Fata Morgana – typ fatamorgány, ktorá odráža a deformuje rôzne objekty nachádzajúce sa vo väčšej vzdialenosti. Môže sa teda stať, že loď sa javí ako mrakodrap, a to všetko v dôsledku rôznych teplôt, ktorými svetlo prechádza.

Ešte je tu aj tretia strana – konšpirátori a fanúšikovia záhad, ktorí sa prikláňajú k faktu, že by mohlo ísť o mimozemskú loď. Niektorí z nich dokonca veria, že ide o tajný projekt NASA s názvom Project Blue Beam (projekt Modrý lúč).

Project Blue Beam je konšpiračná teória, ktorá tvrdí, že USA (konkrétne NASA) sa pokúša nastoliť nový poriadok s novou vierou a na čele s Mesiášom. Toto všetko by sa malo udiať za pomoci Modrého lúča. Modrý lúč by mal za úlohu vytvoriť umelú a presne riadenú krízu, po ktorej by nasledovalo zavedenie nového poriadku. Obvinenia voči NASA boli prezentované v roku 1994 dvomi zástancami teórie Project Blue Beam – istým novinárom z Quebecu a konšpirátorom Sergom Monastom, ktorý aj neskôr vydal knihu Project Blue Beam (NASA). Obaja spomenutí záhadne zomreli v roku 1996 na infarkt. Povráva sa, že boli úmyselne zavraždení a tiež, že kanadská vláda uniesla Monastovu dcéru v snahe odradiť ju od vyšetrovania otcovej smrti a pokračovať v projekte Modrý lúč.

Deň nezávislosti

Kde je ukrytá pravda, nedokážeme povedať a všetci sa iba môžeme domnievať, čo sa to vo svete deje a čo v skutočnosti sú záhadné vznášajúce sa mestá. Môžeme konštatovať, že veľa filmov, ako napríklad už spomínaný Deň nezávislosti, je nadčasových a nám sa tak rôzne úkazy javia ako až príliš podobné tým z filmov.

Videa dokumentujúce záhadné vznášajúce sa mestá nad Čínou:

Zdroj: telegraph.co.uk, zaujimavysvet.sk, wikipedia.org, Youtube

Foto: thefilmstage.com, express.co.uk