Home Featured LIDL na Slovensku pripravuje obrovské zmeny: TOTO v ňom už nedostanete!

LIDL na Slovensku pripravuje obrovské zmeny: TOTO v ňom už nedostanete!

0
LIDL na Slovensku pripravuje obrovské zmeny: TOTO v ňom už nedostanete!

V dnešnej dobe je drvivá väčšina obyvateľov našej planéty veľmi dobre oboznámená s nebezpečenstvom, ktoré sa týka plastových výrobkov. Obchodný reťazec LIDL na to zareagoval veľkými zmenami a tie sa od budúceho roka budú týkať aj našej krajiny! 

V roku 2019 si totiž už v týchto obchodoch nebudeme môcť kúpiť jednorázové poháre, šálky, taniere, príbory, plastové slamky či vatové tyčinky. Konateľ firmy LIDL Slovensko sa pre portál Dobrenoviny.sk vyjadril, že ich postoj k plastom je jasný a to nahradiť – obmedziť – recyklovať. Takisto sa nedávno rozhodli postupne prestať s predajom jednorázových tenkých tašiek a nahrádzať ich taškami na viacnásobné použitie.

Týmito rozhodnutiami LIDL ušetrí naše životné prostredie ročne od 160 ton plastu. Už teraz navyše diskutuje o ďalších krokoch, ako efektívne nahradiť plasty aj pri iných výrobkoch za recyklovateľné a ekologické materiály. My samozrejme takýmto správam iba tlieskame a veríme, že sa k tomu budú pridávať aj ďalšie veľké spoločnosti, no aj bežní ľudia.

LIDL sťahuje plasty z predaja

Plasty v Lidli

Zdroj: Dobrenoviny.sk | Foto: Twitter, Bvd.se