Od posledného slovenského zápasu na MS v hokeji s Veľkou Britániou (7:1) sa v médiách spomínalo najmä meno útočníka Libora Hudáčka. Jeho nešťastné pozápasové vyjadrenie na adresu trénera Craiga Ramsayho otriaslo hokejovou verejnosťou. Hudáček sa za svoje slová už stihol ospravedlniť a po tréningu pred zápasom s Dánskom priznal, ako na to celé zareagoval samotný Ramsay! 

28-ročný Libor Hudáček po zápase s Britániou povedal, že tréner bol nervózny kvôli tomu, že hráči neplnili daný systém. Obhajoval si to však tým, že sme predsa Slováci a aspoň hokejisti svojim výkonom potešili divákov. Po ostrej kritike verejnosti a najmä bývalého obrancu a v súčasnosti hokejového analytika Borisa Valábika však svoje slová Hudáček upresnil s dodatkom, že išlo iba o vtip, ktorý novinári zle interpretovali.

Hudáček si podľa svojich slov uvedomuje, že hráči musia plniť to, čo im tréner prikáže, pretože zbrklá hra by sa im mohla v budúcnosti vypomstiť. Po tréningu pred našim posledným zápasom na MS proti Dánsku (dnes o 16:15) priznal, že sa v kabíne ospravedlnil všetkým spoluhráčom a aj realizačnému tímu. Tréner Ramsay mu dokonca údajne povedal, že chápe, o čo Liborovi išlo. Na margo slov Borisa Valábika v štúdiu RTVS, ktorý povedal, že Hudáčka by za to vyhodil z repre, slovenský útočník iba poznamenal, že takéto analýzy a vyjadrenia sú jeho prácou.

Zdroj: Sport.sme.sk | Foto: Instagram, Twitter