Home MIX História Legendárny parkourista, ktorý vám vyrazí dych: Vyše 100 zlomenín a 4 roky života v nemocnici!

Legendárny parkourista, ktorý vám vyrazí dych: Vyše 100 zlomenín a 4 roky života v nemocnici!

0
Legendárny parkourista, ktorý vám vyrazí dych: Vyše 100 zlomenín a 4 roky života v nemocnici!

Filmové akčné scény nie sú len fenoménom dnešnej doby. Aj v minulosti sa na plátnach kín objavovali snímky, ktoré obsahovali životu nebezpečné scény. Jedným z ich aktérov bol i nemecký artista Arnim Dahl, ktorý sa preslávil v 50. rokoch minulého storočia a dnes by mu jeho kúsky mohol závidieť každý parkrourista.

Arnim Dahl bol v 50. rokoch známy svojou šikovnosťou v nebezpečných scénach a na živobytie si privyrábal doslova hrou so smrťou. Ako si môžete pozrieť vo videu na konci článku, jeho život visel niekedy doslova na nitkách. Svoj krk denno-denne riskoval novými skokmi a bolo mu jedno, či ide o vlaky, autá alebo či si ďalším skokom nezlomí väzy. Najradšej mal tie do vody, pretože boli menej nebezpečné, ale rovnako efektné.

Radšej prežiť 10 minút strachu, ako celý mesiac robiť

Nemecký artista hral vo viac ako 50 filmoch. Počas svojho nebezpečného bytia mal vyše 100 zlomením a dokopy strávil v nemocnici celé 4 roky života. Riadil sa mottom: “Radšej prežiť 10 minút strachu, ako celý mesiac robiť.”

V roku 1959 sa Arnimovi podaril efektný kúsok, ktorý pritiahol medzinárodnú pozornosť, keď urobil stojku na zábradlí Empire State Building v New Yorku. Pri skoku zo 47 metrov vysokého žeriavu v prístave Wilhelmshaven si zlomil chrbticu a v nemocnici musel stráviť celý jeden rok. Dožil sa neuveriteľných 76 rokov a nakoniec podľahol rakovine. Pozrite si zostrih najnebezpečnejších scén, ktoré Arnim Dahl natočil.


Za povšimnutie stojí určite aj scéna z roku 1952, ktorá vznikla pri natáčaní filmu Lockende Sterne, kde Arnim skočil z idúceho vlaku do vody

https://www.youtube.com/watch?v=qT4YFr95Ouk&ab_channel=InsideOttensen

Zdroj: Facebook Viral Thread, YouTube, wikipedia | Foto: YouTube