Šialený, ale zároveň geniálny nápad, ktorý by sme privítali pri mnohých iných vozidlách. Športové auto DeLorean z roku 1982 sa bude znovu vyrábať v nezmenenom dizajne! Automobilka naznačuje návrat v novej tajomnej reklame plnej hádaniek, ktorá nepovie nič, no určite zaujme.

Ak ste o automobile DeLorean DMC-12 nepočuli, prišli ste o veľa. Model DCM-12 bolo jediným autom, ktoré automobilka DeLorean vyrábala. Viac toho kvôli bankrotu nestihla.

Neskôr sa vyrobilo niekoľko exemplárov, vznikli z akýchsi skladových zásob dielov a podvozkov, ktorým stihli byť pridelené VIN čísla skôr, než skončila automobilka na dne. Išlo však iba o autá vyrobené svojpomocne fanúšikmi značky.

V roku 2016 DeLorean vstáva z mŕtvych! Neuveriteľný scenár sa stáva realitou. Auto bude vyrábané ako úplná a nezmenená kópia pôvodného modelu. Je to možné aj vďaka výnimkách v zákonoch, kvôli ktorým drobní výrobcovia automobilov nemusia spĺňať regulérne požiadavky na bezpečnosť a emisie.

“Nové” DeLoreany by mali znovu jazdiť po cestách v roku 2017, cena jedného kusu sa vyšplhá k 100 000 dolárom. Ročne by sa malo vyrobiť približne 300 kusov. Aký bude ďalší osud hranatej nádhery, je zatiaľ vo hviezdach.

Zdroj: DeLorean