Home Šport Legendárna BITKA v Hockeytowne: Deň, keď po ľade a tvárach hráčov tiekla KRV namiesto potu!

Legendárna BITKA v Hockeytowne: Deň, keď po ľade a tvárach hráčov tiekla KRV namiesto potu!

0
Legendárna BITKA v Hockeytowne: Deň, keď po ľade a tvárach hráčov tiekla KRV namiesto potu!

Len pár dni dozadu si v Detroite pripomenuli legendárnu bitku z roku 1997, ktorá sa odohrala v zápase s Coloradom Avalanche. Joe Louis Arena bola vtedy svedkom celozápasových rvačiek, keď padlo až 39 trestov v celkovej hodnote 148 minút.

V 90. rokoch panovala v NHL veľká rivalita medzi Red Wings a Avalanche, pričom oba tímy patrili k špičke v NHL. Streda 26. marca 1997 vstúpila do histórie pod názvom “Bitka v Hockeytowne”, ale pamätníci ju nazývajú aj “Krvavá streda” alebo “Nočná bitka u Joea”. Všetko to začalo už predchádzajúcu sezónu, keď vo finále západnej konferencie play off Claude Lemieux zbúral hitom na mantinel Krisa Drapera. Kanaďan putoval okamžite do nemocnice so zlomenou lícnou kosťou a čeľusťou. Detroit padol 4:2 na zápasy a Colorado si dokráčalo až po Stanley Cup.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Tri duely oboch tímov sa v ďalšej sezóne 1996/1997 obišli bez šarvátok a až v tom štvrtom – v stredu 26. marca 1997 bola na ľade vykopaná rok zabudnutá “vojnová sekera”. Nervózna úvodná tretina priniesla niekoľko bitiek a potom sa konečne bitkár Detroitu Darren McCarty rozhodol pomstiť parťáka z “checking line” Drapera. McCarty znenazdajky napadol Claudea Lemieuxa, ktorý sa skácal k ľadu a zúrivý hráč Red Wings do neho búšil hlava nehlava. To už nevydržal búrlivák Patrick Roy a z bránky Avalanche vyštartoval spoluhráčovi na pomoc. Skôr, ako stihol Roy rozdať päste, tak už bol na ľade po rybičke Brandona Shanahana a zrazu ho mastil aj brankár “Červených krídel” Mike Vernon.

Po tomto všetkom, keď boli ľad, tváre hráčov a dresy zaliate krvou, pokračovalo šialenstvo aj v druhej a tretej tretine. Možno neuveríte, ale hral sa i hokej, pričom padlo až 11 gólov. Bláznivý zápas rozhodol gólom v predĺžení práve McCarty a Detroit tak vyhral 6:5. Zocelení a vybúrení hráči Detroitu si v danej a aj nasledujúcej sezóne uchmatli Stanley Cup.

“Bitku v Hockeytowne” si môžete pozrieť >>>TU<<<

Zdroj: Wikipedia.org | Foto: Facebook, YouTube