Slovensko po neskutočnom výkone napokon podľahlo Kanade po góle, ktorý padol dve sekundy pred koncom. Podobne ako proti Fínom, aj tentokrát cítili naši chlapci krivdu od arbitrov. Ladislav Nagy to už nevydržal!

Slovensko hralo svoj tretí zápas na MS 2019 proti Kanade a diváci mohli vidieť fantastický hokej, počas ktorého padlo až 11 gólov. Ten víťazný napokon vsietil hviezdny útočník Kanady Mark Stone, ktorý presnou strelou v čase 59:58 rozhodol o výhre Kanady 6:5.

Už proti Fínom cítili Slováci oprávnene hnev na rozhodcov, pretože pred tretím fínskym gólom nás jednoznačne obrali o presilovú hru. Tentokrát sa niečo podobné prihodilo opäť, keď bol v závere tretej tretiny faulovaný Dávid Buc, ale zákrok na neho ostal nepotrestaný.

„Nebudem radšej nič vravieť na rozhodcov, ale dúfam, že aj oni už dostanú nejaké sankcie.“

Najskúsenejší zo súčasných slovenských reprezentantov Ladislav Nagy to už po zápase s Kanadou nevydržal. V rozhovore pre RTVS sa vyjadril, že nechápe, prečo arbitri neodpískali faul na Buca. Dokonca sa vyjadril: „Nebudem radšej nič vravieť na rozhodcov, ale dúfam, že aj oni už dostanú nejaké sankcie.“ Skúsený krídelník bol natoľko frustrovaný, že pozápasový rozhovor pre RTVS ani nedokončil a odišiel do kabíny.

V pozápasovom štúdiu sa k Nagyho kritike rozhodcov pridal aj bývalý hráč a momentálne komentátor Boris Valábik, ktorý taktiež priznal, že má veľmi ťažké srdce na mužov v pruhovanom a zároveň vyhlásil, že Kanada hrala takmer celý zápas na hranici pravidiel, dokonca na hranici zákernosti. Či budú mať chyby rozhodcov aj nejakú dohru, to ukážu už najbližšie hodiny.

Ladislav Nagy po zápase s Kanadou

https://www.facebook.com/sport.rtvs/videos/256091891889275/?t=59

Zdroj: RTVS, Facebook | Foto|Video: Facebook