Každý z chlapov je iný. Zatiaľ či jeden by lízal o dušu, iný sa tomu štíti. No ak poviem, že keď to „špliecha“ všade naokolo je to super, väčšina z vás mi dá za pravdu. Viete ale, prečo niektoré ženy vlhnú viac, iné menej? Prečo niektoré „chutia“ a iné vás svojou vôňou sekrétu tam dolu odpudzujú? Toto vysvetlenie vás šokuje.

Vlhkosť je dôležitá

Určite so mnou budete súhlasiť ak poviem, že čo mušlička, to unikát. Niektoré vlhnú tak, že už pri malom náznaku vzrušenia si musí doslova vyžmýkať nohavičky, s inými môžete „pracovať“ oveľa viacej, no zvlhnú iba trošičku. Veľakrát to závisí aj od fázy menštruačného cyklu, v ktorom sa žena práva nachádza. Viete ale, čo ochutnávate, keď svojím jazykom brázdite po jej rozkroku?

Aj ženy si značkujú svoje teritórium

Že hlúposť? Vedci zistili, že pošvové sekréty obsahujú chemické zlúčeniny, ktoré majú špecifickú a jedinečnú arómu. Táto útočí na čuchové bunky „samčeka“, teda muža, ktorý má nos veľmi ale veľmi blízko jej horúceho rozkroku. Vaginálne sekréty sú v podstate niečo, ako podpis každej ženy. Toto vedeli už aj francúzske prostitútky, ktoré si strkali prsty do mušličky a sekrét si nanášali na ucho či krk, aby svojou vôňou privábili zákazníka.

Menštruačný cyklus (nie)je dôležitý

Niektoré zo žien majú počas svojich menštruačných fáz rôznu frekvenciu vlhnutia. Neplatí to ale u každej, ba práve naopak. Skoro 66% žien vlhne stále rovnako bez ohladu na to, čo má pred alebo po menštruácii, či je v strede cyklu, či je spln, alebo prší čí svieti slniečko. Prečo ale niektoré tam dolu voňajú a iné priam smrdia?

Za všetko môže PH

Ľudské telo má ph v rozmedzí 6,0 až 7,0. Na pohlavných orgánoch, teda aj na mušličkách kolíše hladina ph v rozmedzí 4,0 až 5,6.  Väčšia kyslosť je spôsobená obsahom kyseliny mliečnej v pošvovom sekréte. Táto napomáha likvidácii škodlivých baktérií, ktoré môžu zapríčiniť až vaginálnu infekciu.

Smiling young woman enjoying honey spa therapy

Lížte a budete zdraví!

To najlepšie nakoniec. Pošvovým šťavám sa hovorí aj „pošvový med„. Vo svete ho niektorí odporučujú ochutnávať čo najčastejšie. Napríklad jeden z vedcov v San Diegu tvrdí, že pošvový med je rovnako zdravý, ako med včelí, pričom ten pošvový neobsahuje glukózu, je ľahšie stráviteľný a nadmieru liečivý. Podľa vedca Siliviho Dualibiho je zdravší sekrét tej ženy, ktorá súloží častejšie. Inak povedané, tá žena, ktorá prežije viac orgazmov, vylučuje vo svojom pošvovom sekréte viac medových zložiek.

Táto informácia sa určite s prichádzajúcou jeseňou a chrípkovými obdobiami hodí nejednému mužovi. Preto neváhajte, a každú voľnú chvíľu či už doma, v práci, či hocikde, kde to je možné, využite tento prírodný liek. Koniec koncov, zdravie je to najdôležitejšie :))

Zdroj: prochlapy.cz | Foto: community.askgargi.com